Śpisz dłużej niż 8 godzin dziennie? To może mieć poważne konsekwencje

przejdź do komentarzy
sen sen/iStock

Nie wiedziałyśmy o tym!

Sen jest zbawienny dla naszego organizmu – pozwala na odprężenie i dogłębną regenerację ale jego zbyt duża ilość może okazać się bardzo szkodliwa dla zdrowia, a nawet życia.

Przeprowadzone przez amerykańskich naukowców badania wykazują, że osoby, które przekraczają zalecaną dawkę snu są bardziej narażone na choroby sercowo-naczyniowe oraz wczesną śmierć.

ZOBACZ TEŻ: DLACZEGO CHUSTECZKI DO DEMAKIJAŻU SIEJĄ SPUSTOSZENIE NA TWOJEJ SKÓRZE?

Te informacja dotyczą w szczególności osób, które przesypiają ponad 10 godzin – konsekwencje są zatrważające. Badania prowadzone przez Keele University wykazują, że tak długi sen przyczynia się do podniesienia o ponad 30% ryzyka śmierci oraz zwiększenia ryzyka udaru, nawet o 56%.


Przekroczenie optymalnej dawki snu okazuje się być bardzo niebezpieczne dla zdrowia, a nawet życia. Badania naukowe dowodzą również, że nadmierny sen jest wskaźnikiem podwyższonego ryzyka chorób układu krążenia.

ZOBACZ TEŻ: TEN KWARCOWY GRZEBIEŃ KOSZTUJE MAŁĄ FORTUNĘ, ALE JEST ZBAWIENNY DLA WŁOSÓW

Według naukowców większość dorosłych osób potrzebuje od sześciu do ośmiu godzin regeneracyjnego snu – jego zwiększona dawka, wcale nie sprawi, że będziemy czuć się lepiej. Wręcz przeciwnie – może nam poważnie zaszkodzić.

Co Wy na to?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (2): sortuj
  • gość 11-08-18, 00:25 cytuj
    Zgadzam sie. Jesli ktos spi wiecej niz 10h, oznacza ze jest albo przemeczony, albo cos mu dolega i organizm potrzebuje duzo regeneracji. Te badania naukowe sa w wiekszosci o kant duoy potluc. Wyciagaja dowolne wnioski z dowolnych zalozen. Nie uwzgledniaja innych czynnikow.
    Nie masz konta? Zarejestruj się!
  • gość 11-08-18, 00:14 cytuj
    Nie tyle długi sen powoduje choroby, co nadmierne zmęczenie jest jakiejś choroby objawem. Nie mylcie gęby z du*ą
    Nie masz konta? Zarejestruj się!