Słyszałaś o kosmetykach z kwasem ferulowym? Zobacz, czy możesz z nich korzystać!

przejdź do komentarzy
pielęgnacja skóry pielęgnacja skóry/© iStock

Nowość!

Nawet dla najbardziej uzależnionych od pielęgnacji skóry kobiet, branża kosmetyczna zmienia się w porywającym tempie. Jeszcze jakiś czas temu prym wiodły retinol i kwas glikolowy. Na rynku pojawiło się wiele nowych produktów z tajemniczymi składnikami. O jednym z nich naprawdę warto wspomnieć. To kwas ferulowy, silny przeciwutleniacz, który może zmienić Twoją skórę.

Zastanawiałyście się kiedyś nad włączeniem go do rutyny pielęgnacyjnej? Jeśli tak przejrzyjcie podstawowe zasady, których należy przestrzegać podczas korzystania z kwasu ferulowego.

ZOBACZ TEŻ: 6 TRIKÓW URODOWYCH, OD KTÓRYCH POWINNAŚ TRZYMAĆ SIĘ Z DALEKA!

Czym jest kawas ferulowy?


To naturalny, roślinny antyoksydant znany również jako przeciwutleniacz fenolowy. Kwas ten pomaga roślinom zachować świeżość po zebraniu. Występuje między innymi w jagodach, bakłażanie, pomidorach, grochu oraz szparagach. Po zastosowaniu na skórę broni ją przed agresorami środowiska. Badania wykazały, że kwas chroni skórę przed szkodliwym działaniem promieni UVB, choć oczywiście nie może zastąpić kremu przeciwsłonecznego.

Kto powinien korzystać z kosmetyków z kwasem ferulowym? Działa na wszystkich typach skóry. Z jego wspaniałych właściwości mogą cieszyć się kobiety również we wszystkich grupach wiekowych. Jeśli nie jesteś uczulona na ten składnik, możesz sięgnąć po niego bez obaw. Z produktów z kwasem ferulowym najlepiej korzystać rano.

ZOBACZ TEŻ: JEDEN TANI PRODUKT, DZIĘKI KTÓREMU OSIĄGNIESZ EFEKT SZKLANEJ SKÓRY!

Jeśli jednak wolałabyś stosować go przed położeniem się do łóżka, nic nie stoi na przeszkodzie. Rezerwy przeciwutleniacza pozostaną w skórze, gotowe do ochrony następnego dnia. Można stosować go dwa razy dziennie, choć podobnie jak w przypadku wszystkich miejscowych przeciwutleniaczy im więcej, tym lepiej.

Słyszałyście już o nim?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!