Slow Market zacumował nad Wisłą

przejdź do komentarzy
slow market slow market/Slow Market

Fast food odchodzi do lamusa.

Fast food odchodzi do lamusa. Ba, to slow food wypiera go z kulinarnej mapy Warszawy. Już od 16. maja, nad brzegiem Wisły, obywają się letnie targi spożywcze Slow Market, promujące lokalne, zdrowe i rozsądne podejście do konsumpcji.

Slow Market nad Wisłą to targ spożywczy, podczas którego swoje produkty prezentuje około 50 lokalnych producentów żywności i stołeczne lokale gastronomiczne. Wszystkie wyroby dostępne na targach noszą znak jakości „Slow”, czyli wyróżniają się rodzimym pochodzeniem i najlepszą jakością.
Tegoroczna odsłona Slow Marketu odbywa się na warszawskim skwerze Kahla, przy wyjściu z Metra Centrum Nauki Kopernik (obok warszawskiej Syrenki). W każdy weekend, od 16 maja aż do połowy września, pojawią się tu miłośnicy dobrego jedzenia, którzy swoje produkty sprzedają tylko na niewielką skalę. Skrupulatna selekcja wystawców sprawia, że zarówno każdy mięsożerca, jak też wegetarianin czy wegan, zaspokoi swoje kulinarne gusta. Nie zabraknie domowych wędlin, nabiału, pieczywa, warzyw i owoców. A to wszystko na miejscu i na wynos!

Ale Slow Market Nad Wisłą to nie tylko miejsce, gdzie na świeżym powietrzu, nie śpiesząc się, zjemy śniadanie, obiad, a nawet wczesną kolację. Łączy on w sobie najlepsze tradycje lokalnych jarmarków z wesołą atmosferą pikniku z przyjaciółmi. Slow Market funkcjonuje w grupie inicjatyw kulturalno-rozrywkowych, dzięki czemu warszawiacy mogą uczestniczyć w towarzyszących mu imprezach, koncertach, spektaklach teatralnych i filmowych, targach mody czy też aktywnościach sportowych.

Slow Market Nad Wisłą to kolejny obok targów Slow Fashion i Slow Weekend projekt realizowany przez Grupę Slow. -Filozofia „Slow” dotyczy nie tylko mody czy designu, ale także jedzenia. Dzięki inicjatywie, jaką jest Slow Market, lokalni producenci mogą pokazać swoje produkty szerokiemu odbiorcy. A on, świadomie i rozsądnie, wybierze najlepsze z nich. Bo Slow Market to coś więcej niż jedzenie. To styl i sposób życia - mówi Dominik Damaziak, z Grupy Slow.

Targi Slow Market odbywają się w każdy weekend, od 16 maja do połowy września br. w godzinach od 10 do 18, na skwerze im. Tadeusza Kahla w Warszawie.

Projekt współorganizują: Plac Zabaw, Powiekszenie i Plan B, Pomost 511, Klub Komediowy, BarKa, Dwa Osiem, Wszystko Płynie.

Link do wydarzenia: TUTAJ.

Slow Market zacumował nad Wisłą

Slow Market zacumował nad Wisłą

Slow Market zacumował nad Wisłą

Slow Market zacumował nad Wisłą

Slow Market zacumował nad Wisłą

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!