Salma Hayek zdradza swoje sekrety urody

przejdź do komentarzy
salma hayek salma hayek/© Fame/Flynet / New Beauty

Wygląda niezmiennie fantastycznie. Jak ona to robi?

Salma Hayek to jedna z tych niewielu gwiazd, która - zdaje się - zawarła pakt z diabłem. Jeśli widać po niej ślady upływu czasu, to są nieliczne, a aktorka niezmiennie prezentuje się rewelacyjnie.

Jakiś sekret? Żaden sekret! Aktorka mówi o swoim podejściu do dbania o siebie w nowym numerze magazynu New Beauty.

Jak się okazuje, Hayek przeciwna jest inwazyjnym metodom mającym na celu utrzymanie młodości na siłę.

- Nigdy nie zrobiłam sobie czegoś tylko dlatego, że reklamowano to jako "największy cud" czy bo było modne. Trzymam się z dala od agresywnych zabiegów. Nigdy nawet nie zrobiłam silnego peelingu czy mikrodermabrazji.

Salma lubi cytować swoją babcię, która - jeśli wierzyć jej opowieściom - zmarła mając 96 lat "bez ani jednej zmarszczki na twarzy". Rzeczona babcia sama przygotowywała sobie kosmetyki, które rozdawała krewnym, w tym swojej wnuczce.

- Była alchemikiem i magikiem, osobą z wielką wyobraźnią - wspomina aktorka. - To ona przekazała mi dużo sekretów urody.

Te dotyczące zatrzymywania czasu chyba działają, bo Salma prawdziwą karierę zaczęła mając 33 lata, a wyglądała na 10 lat młodszą. To się nie zmieniło.

Gwiazda ma dość osobliwe podejście do dbania o twarz, np. nie myje twarzy rano. Wieczorem zaś jej demakijaż jest obowiązkiem.

- Zawsze myj twarz wieczorem. Wyczyść ją. Nie musisz jej myć, ale musisz ją naprawdę dobrze wyczyścić - radzi aktorka.

Natomiast:

- Nigdy nie myj twarzy rano. W ogóle, nigdy. Ponieważ nocą twoja skóra odbudowuje się i nasyca specyficznymi olejkami, które pomagają skórze utrzymać młody wygląd i utrzymują odpowiednie PH. Rano nie zmywaj wodą twarzy. Jeśli zaś okaże się, że rano twoja skóra jest brudna, oznacza to, że nie oczyściłaś jej dobrze wieczorem.

Niestety, sposoby babci nie działały na silny trądzik Salmy, z którym borykała się mając 25 lat. Jej twarz była w tak strasznym stanie, że aktorka wpadła przez to w depresję. W końcu zdecydowała się na poważną kurację Accutanem.

- Nie chciałam, ale wyleczył mój trądzik. Od tamtego czasu moja skóra jest wrażliwa i sucha.

Więcej na: Salma Hayek w wieku 25 lat miała poważny trądzik

Salma Hayek i jej sekrety urody

Salma Hayek i jej sekrety urody

Salma Hayek i jej sekrety urody

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!