Ryzyko zarażenia wirusem HIV i żółtaczką. To już koniec wampirzego liftingu?!

przejdź do komentarzy
wampirzy lifting wampirzy lifting/Instagram @beverlyhills_drx

Tragiczne w skutkach zabiegi upiększające...

Zabieg na twarz z użyciem płytek krwi, czyli „wampirzy lifting” to ostatnio jedna z najpopularniejszych metod odmładzających. Dzieję się tak głównie za sprawą Kim Kardashian i innych celebrytów, którzy chętnie dzielą się zdjęciami z twarzą pokrytą własną krwią.

ZOBACZ TEŻ: PAMIĘTACIE DOKTOR QUINN? AKTORKA PRZYZNAŁA SIĘ DO BOTOKSU I BARDZO TEGO ŻAŁUJE!

Własna krew wykorzystywana jako serum to dosyć nietypowa praktyka dbania o swój wygląd, jednak wiele celebrytów jest zachwyconych efektami z jej stosowania. Okazuje się, że zabieg przy użyciu mikroigieł jest nie tylko bolesny, ale może okazać się również bardzo niebezpieczny.

Kilka dni temu Spa w Nowym Meksyku zostało natychmiastowo zamknięte. Departament Zdrowia wydał oświadczenie o tym, że wampirzy lifting mógł narazić pacjentów na HIV i wirusowe zapalenie wątroby typu B oraz C. Do groźnej sytuacji doszło w Spa w Albuquerque.

Inspekcja określiła praktyki w Spa niebezpiecznymi, ponieważ mogło dochodzić tam do rozprzestrzeniania zakażenia przenoszonego przez krew.

ZOBACZ TEŻ: RAŻĄCE BŁĘDY, KTÓRA NA PEWNO POPEŁNIASZ PRZY DEMAKIJAŻU!

Dermatolog z Nowego Yorku Doris Day wskazuje na dwie prawdopodobne przyczyny groźnego zdarzenia: Pracownicy Spa mogli podbierać krew od więcej niż jednej osoby w tym samym czasie i pomylić próbki, co w konsekwencji oznacza, że krew pochodząca od jednej osoby mogła zostać wstrzyknięta innemu pacjentowi. Drugą możliwością jest brak przestrzegania zasad dotyczących czystości Urządzenie z mikroigłami nie zostało odpowiednio wysterylizowane przez co materiał z zanieczyszczeniami został przeniesiony na kolejną osobę.

Gdy tylko służba zdrowia dowiedziała się o problemie, Spa w Nowym Meksyku zostało natychmiastowo zamknięte. Wszyscy klienci, którzy korzystali z wampirzego liftingu oraz innych zabiegów przy użyciu igieł zostali przekierowani do Departamnetu Zdrowia w celu wykonania niezbędnych badań.

Co prawda dermatolog Doris Day uspokaja, że zastrzyki z własnej krwi to bezpieczna procedura, jeśli zostanie prawidłowo przeprowadzona, ale dodaje również, że ryzyko obejmuje infekcje i blizny, kiedy urządzenie nie jest odpowiednio wysterylizowane przed zabiegiem.

Wszystkie zabiegi przy użyciu mikroigieł, w tym również wampirzy lifting są uważane za procedury medyczne, dlatego też powinny być wykonywane wyłącznie przez dermatologa lub chirurga plastycznego.

Co Wy na to?Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (2): sortuj
 • gość 18-09-18, 21:30 cytuj
  gość, 18-09-18, 12:50 napisał(a):
  Nigdy w zycii nie pozwole na wprowadzenie igiel w twarz, jesli nie bedzie ku twmu powodow zdrowotnych.
  Kobiety ktore sie ostrzykuja, musza bardzo nie lubisz swojej twarzy i nie akceptpwac siebie. To juz nie jest makijaz ktory mozna zmyc, a ingerencja ktora moze spowodowac nieodwracalne skutki uboczne i deformacje.


  BLA BLA BLA....A CO ZABRONISZ MI?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość 18-09-18, 12:50 cytuj
  Nigdy w zycii nie pozwole na wprowadzenie igiel w twarz, jesli nie bedzie ku twmu powodow zdrowotnych.
  Kobiety ktore sie ostrzykuja, musza bardzo nie lubisz swojej twarzy i nie akceptpwac siebie. To juz nie jest makijaz ktory mozna zmyc, a ingerencja ktora moze spowodowac nieodwracalne skutki uboczne i deformacje.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!