Rozciąganie butów skórzanych - mamy na to kilka sposobów!

przejdź do komentarzy
buty skórzane buty skórzane/iStock

To nie tragedia...

Na pewno to znasz. Za małe buty. Nie ważne czy nie mogłaś oprzeć im się na przecenie, czy też nie do końca trafiłaś z rozmiarem, a nie masz już możliwości zwrócenia butów... To nie koniec świata! Buty delikatnie można rozciągnąć (o ile nie są to Conversy, ich rozciągnięcie jest mało prawdopodobne, a przynajmniej z mojego doświadczenia...). Dzisiaj mamy dla Ciebie kilka patentów na to, w jaki sposób można delikatnie powiększyć skórzane buty.

ZOBACZ: JESTEŚCIE CIEKAWE, JAK WYGLĄDA PROCES POWSTAWANIA BUTÓW?

czym rozciągnąć buty skórzane


Możliwości jest kilka.

#1 Oddaj je do szewca. W jego pracowni na pewno znajduje się specjalne urządzenie, które pomaga w "rozbijaniu" butów. Możesz również sprawdzić np. w punkcie, gdzie dorabia się klucze w galerii handlowej. Koszt niewielki, efekt całkiem niezły. No i oczywiście bezbolesny!

#2 Możesz wypchać buty gazetami nasączonymi spirytusem lub denaturatem. Powinnaś jednak uważać, gdy wnętrze butów jest jasne, wkładka może ulec odbarwieniu.

#3 Znajdź grube skarpety, zmocz je w wodzie, załóż na stopy i... przespaceruj się po domu w za małych butach.

#4 Niezłym sposobem jest również umieszczenie butów nad gotującą się wodą. Para wodna zmiękczy skórę, kiedy założysz buty i pochodzisz w nich przez chwilę (musisz zrobić to od razu!), powinny dopasować się do Twoich stóp.

rozciąganie butów ze skóry lakierowanej


Sytuacja wygląda podobnie, jak w przypadku butów ze skóry nielakierowanej. Warto jeszcze wspomnieć o sposobie, w którym w bucie umieszczamy woreczek napełniony wodą. Następnie zamykamy buty w zamrażarce i zostawiamy na kilka godzin. Zamarznięta woda zwiększy swoją objętość i pomoże rozciągnąć buty. Należy pamiętać, że wody nie może być zbyt dużo, wtedy skóra mogłaby popękać!

ZOBACZ: 5 SKUTKÓW UBOCZNYCH CHODZENIA NA OBCASACH, O KTÓRYCH POWINNAŚ WIEDZIEĆ

A może Ty masz jeszcze jakieś sposoby na rozbicie butów?Rozciąganie butów skórzanych - mamy na to kilka sposobów!

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!