Retro uczesania

przejdź do komentarzy
fryzura fryzura/HB

Czyli powracająca moda na fryzury. Kto był pierwszy?

Inspiracje minionymi czasami są w tym sezonie bardzo wyraźne, zarówno w modzie jak i trendach urodowych - makijażu i fryzurach.

Szczególnie te ostatnie lubią się powtarzać. Gwiazdy lansują "nowe" uczesania robiąc dokładnie to, co kilka dekad temu ich poprzedniczki. Nasuwa się pytanie, kiedy wróci moda na pudla rodem z lat '80-tych? Może styliści łaskawie pominą ten okres?

Poniżej możecie zobaczyć pięć niemal ikonicznych uczesań, których prekursorki są już legendami show-biznesu.


Bob, który teraz przeżywa swój renesans, został wylansowany w latach dwudziestych ubiegłego stulecia. Pierwszą gwiazdą, która pojawiła się w tej fryzurze była aktorka kina niemego, Louise Brooks.Króciutka, chłopięca fryzurka, noszona z wdziękiem i klasą - to znak firmowy Audrey Hepburn. Jedna z najpiękniejszych kobiet świata przekonała dziewczyny, że krótkie włosy też mogą być sexy!


Długie, zazwyczaj luźno rozpuszczone włosy, mocno podkreślone oko i pełne kształty. Dziś ten opis idealnie pasuje do Beyonce, ale pierwsza taki image lansowała legendarna seksbomba, Brigitte Bardot.


Styl rodem z lat '70-tych. Idealnie proste, rozdzielone przedziałkiem włosy, to fryzura, w jakiej swego czasu można było zobaczyć Cher, Agnethę z zespołu ABBA czy aktorkę i modelkę Ali McGraw (na zdjęciu). Dziś z takim wizerunkiem nie rozstaje się Jennifer Aniston.


Zbuntowana fryzura to niegdyś znak firmowy rockowej piosenkarki Suzi Quatro. Dziś po ten look sięga wiele osób, między innymi prezenterka BBC Natasha Kaplinsky.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!