Reaguj szybko! Zobacz, jak rozpoznać objawy zatrucia słonecznego!

przejdź do komentarzy
opalanie opalanie/© iStock

To niebezpieczne!

Wszystkie jesteśmy świadome ryzyka związanego z oparzeniem słonecznym. Zapominanie o ochronie skóry może prowadzić do podrażnienia skóry, uszkodzenia komórek, które powodują przyspieszenie procesu starzenia i oczywiście do zwiększenia ryzyka wystąpienia raka skóry. Niewiele kobiet wie, że może prowadzić to również do zatrucia słońcem. Czym dokładnie jest zatrucie słoneczne? Już spieszymy z tłumaczeniem.

Najprawdopodobniej termin ten obił się wam o uszy niejednokrotnie. Zwłaszcza w miesiącach letnich. Czym jest zatrucie słoneczne? To reakcja na ciężkie oparzenia słoneczne, która wpływa na cały organizm. Przypadek zatrucia promieniami słonecznymi jest podobny do grypy. Oprócz radzenia sobie z bolesnym poparzeniem ludzie zmagają się z gorączką, dreszczami, nudnościami, wymiotami, wyczerpaniem, a nawet omdleniami.

ZOBACZ TEŻ: PRZESADZIŁAŚ Z OPALANIEM? TA KOBIETA POKAZAŁA, JAK REDUKUJE BOLESNE OPARZENIA!

W łagodnych przypadkach objawy trwają od kilku godzin do kilku dni w cięższych. Winowajcą jest stan zapalny. Kiedy poparzysz się słońcem, na twojej skórze powstaje stan zapalny odpowiedzialny za zaczerwienienie i tkliwość. Oparzenia powodują ogólnoustrojowy stan zapalny nie tylko na skórze, ale i w całym organizmie.


Jak leczyć zatrucie słoneczne?

Należy natychmiast zejść ze słońca i stopniowo chłodzić skórę zimnym kompresem lub wziąć zimny prysznic. Jak najszybciej należy skontaktować się również z lekarzem, który najprawdopodobniej zaleci stosowanie leków przeciwzapalnych oraz nawadnianie organizmu.

ZOBACZ TEŻ: 5 SPOSOBÓW NA SZYBKIE WYRÓWNANIE OPALENIZNY (FOTO)

Spotkałyście się z tym kiedyś?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: mila 30-06-19, 15:11 cytuj
    zatrucia słonecznego to jeszcze nie miałam. kilka razy zdarzyło mi się poparzyć słońcem ale to tyle. ostatnio jak się poparzyłam na szczęście miałam żel Help4Skin na wakacjach. bardzo mi pomógł i ulżył w tym jak mocno bolało. teraz zawsze go zabieram na wakacje.