Rażące błędy, która NA PEWNO popełniasz przy demakijażu!

przejdź do komentarzy
demakijaż demakijaż/© iStock

Pogarszają stan Twojej skóry...

Zdarzają się takie dni, że każda z nas kładzie się spać w makijażu. Powodem przeważnie jest zmęczenie, senność albo i zwykłe lenistwo. Niestety zaniedbywanie tej rutynowej czynności może znacznie pogorszyć stan skóry.

Istnieje duże ryzyko, że pojawią się na niej krosty, a nawet stany zapalne.
Demakijaż to jednak nie wszystko. Żeby skóra została odpowiednio oczyszczona, musi zostać wykonany prawidłowo. Wiele kobiet często robi go niestarannie, ale w ten sposób na pewno nie zapobiegnie negatywnym skutkom. Z kolei niektóre z nas są nieświadome popełnianych błędów.

ZOBACZ TEŻ: OTO CO NAPRAWDĘ DZIEJE SIĘ Z TWOIMI OCZAMI, KIEDY ŹLE ZMYWASZ TUSZ DO RZĘS!

Nie związujesz włosówSpięte włosy to podstawa. Dobrym pomysłem jest także użycie opaski. Dzięki temu odsłaniasz całą twarz i pozbywasz się makijażu z każdego zakamarka. Krostki i zaczerwienia powstają także tuż przy linii wzrostu włosów. Poza tym opadające kosmyki tylko przeszkadzają i przedłużają czynność.

Nie usuwasz najpierw makijażu z ustNajczęściej zaczynamy od demakijażu oczu, a potem przechodzimy do czoła lub policzków, ale to błąd. Na pierwszy ogień powinny iść usta. Wszystko przez to, że ścierając z nich warstwy kosmetyków, rozmazujesz je na wszystkie strony. Jeżeli wcześniej umyłaś twarz, będziesz musiała wykonać tę czynność po raz kolejny. Dlatego wyrób w sobie nawyk zmywania ust na samym początku.

ZOBACZ TEŻ: OSZCZĘDNOŚCI DEYNN CIĄG DALSZY... TYM RAZEM PRODUKTY DO DEMAKIJAŻU

Nie traktujesz skóry delikatnieWszystkiemu jest winny pośpiech. Zamiast delikatnie zmywać makijaż, wiele kobiet trze wacikiem o twarz, zwłaszcza okolice oczu. W ten sposób podrażniają delikatną skórę i powodują osłabienie rzęs. Oczom trzeba poświecić sporo cierpliwości. Ważne, aby odpowiednio przesuwać wacik, tzn. w kierunku, w którym rzęsy rosną. Na początku najlepiej przyłożyć go do oczu i poczekać aż zaschnięty tusz się rozpuści. Także reszta twarzy powinna być oczyszczana delikatnie. Powodem, dla którego makijaż nie chce zejść, mogą być słabe produkty do demakijażu.

Używasz tego samego wacika przez... kilka dniCzasami, gdy wacik jest ledwo zabrudzony, mamy wrażenie, że jego wyrzucenie jest marnotrawstwem. Co szkodzi, aby użyć go ponownie? Dobrze jest jednak sobie uświadomić, że w ten sposób przenosimy zmyty wcześniej brud na twarz. Wcale jej nie oczyszczamy, ale zanieczyszczamy. Innym błędem jest niezmywanie makijażu do momentu, kiedy wacik będzie czysty. Tylko wtedy możemy mieć pewność, że twarz została całkowicie oczyszczona. Oczywiście ten ostatni, czysty wacik również trzeba wyrzucić. Inaczej będzie się na nim zbierał kurz oraz zarazki.

ZOBACZ TEŻ: SZAMPON DO MYCIA RZĘS - GENIALNY CZY ZBĘDNY WYNALAZEK? (FOTO)

Zmywasz makijaż z oczu tonikiem albo żelem do mycia twarzyCzasami po prostu zabraknie odpowiedniego produktu, a czasami działa pośpiech. Wtedy używamy do demakijażu oczu produktu zastępczego. Niestety skóra wokół oczu jest bardzo cienka i nieodpowiedni środek może ją podrażnić. To samo tyczy się oczu. Kiedy zaczniesz je trzeć, tylko pogorszysz sytuację.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj