Raf Simons zatrudniony przez Diora!

przejdź do komentarzy
raf simons raf simons/Jil Sander

To on zastąpił Johna Galliano - to już oficjalnie potwierdzona informacja.

Spekulacje na temat tego, kto zastąpi Johna Galliano w roli dyrektora kreatywnego domu mody Christian Dior trwały praktycznie ponad rok - i jak się okazuje, jedna z plotek, które pojawiły się w tym czasie wskazywała na właściwego kandydata, bowiem nowym projektantem tej luksusowej francuskiej marki został Raf Simons.

Według innych doniesień kandydatami na to stanowisko mieli być: Haider Ackermann, Christian Siriano, a także tymczasowo pełniący funkcję dyrektora kreatywnego marki Dior Bill Gaytten, który wcześniej był asystentem Galliano.

Simons pracował do tej pory dla niemieckiego domu mody Jil Sander. W trakcie zajmowania stanowiska dyrektora kreatywnego zasłynął minimalistycznymi projektami, które doskonale wpisywały się w estetykę tej prestiżowej marki.


Wszystko wskazuje więc na to, że dom mody Dior radykalnie zmieni wizerunek - po pełnych przepychu projektach Johna Galliano przyszedł czas na minimalistyczny futuryzm.

Pierwsza kolekcja Rafa Simonsa, szóstego dyrektora kreatywnego w historii marki Dior, pokazana zostanie w lipcu, w czasie Paris Couture Week.

Jesteście ciekawe, co stworzy Simons dla tego legendarnego domu mody?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!