Pytanie o urodę: Jaki zabieg na zaskórniki i przebarwienia?

przejdź do komentarzy
jaki zabieg na zaskórniki jaki zabieg na zaskórniki/www.freedigitalphotos.net

"Mam cerę tłustą, z lekkimi przebarwieniami i zaskórnikami. Czy peeling kwasowy byłby dla mnie dobry?"

Chcecie zasięgnąć profesjonalnej porady na temat pielęgnacji skóry? Nasza ekspertka, Anna Didiuk z krakowskiego Salonu Odrodzenie odpowie na Wasze pytania.

Co tydzień publikować będziemy jej odpowiedzi na wybrane pytania.

Jeśli macie wątpliwości lub problemy - piszcie na adres iza(małpa)zeberka.pl. W temacie wiadomości koniecznie wpiszcie "Pytanie o urodę". Maile o innym temacie nie będą rozpatrywane.

Czekamy - odpowiedzi pojawią się w przeciągu ok. tygodnia.


Witam,
w najbliższym czasie chciałabym odwiedzić salon kosmetyczny i poddać się jakiemuś mocnemu zabiegowi na twarz. Jednak tyle jest teraz opcji i propozycji na rynku, że nie za bardzo wiem, czym się kierować przy wybieraniu takiego zabiegu. Mam cerę tłustą, z lekkimi przebarwieniami i zaskórnikami. Czy peeling kwasowy byłby dla mnie dobry? Jeśli nie, co mogłabym wybrać?

Pozdrawiam,
Paulina.


W Pani przypadku gdzie cera jest tłusta z lekkimi przebarwieniami i zaskórnikami jak najbardziej peeling chemiczny byłby wskazany. Z uwagi na okres letni mamy ograniczoną możliwość w doborze peelingów chemicznych. Latem możemy zastosować peeling migdałowy lub azelainowy ponieważ nie wchodzą w reakcję ze słońcem powodując przebarwienia. Oczywiście pamiętamy że do 14 dni nie opalamy się po zabiegu, przynamniej do tygodnia nie chodzimy na basen i saunę.

Różnica między nimi jest taka że kwas migdałowy należy do AHA (alfa hydroksykwasów) powoduje rozluźnienie cementu międzykomórkowego i dzięki temu następuje delikatne złuszczenie warstwy rogowej (tez zależy od reaktywności skóry). Posiada mocne działanie antyseptyczne i jest wykorzystywane do skór trądzikowych, tłustych z licznymi zaskórnikami. Może być zarówno stosowany w cerach reaktywnych i naczynkowych ponieważ obkurcza naczynia i leczy rumień. Kwas azelainowy rozpuszcza warstwę rogową naskórka. W stosunku do kwasu migdałowego posiada większe działanie depigmentacyjne. Oby dwa posiadają działanie antyseptyczne dlatego są wykorzystywane w leczeniu trądziku zapalnego.

Trzeba pamiętać, że na skórze trądzikowej po zastosowaniu peelingu chemicznego na początku terapii , mogą pojawić się kolejne stany zapalne. Związane jest to z samooczyszczenie się skóry i odblokowaniem ujść gruczołów łojowych. Ten stan u osób gdzie gruczoły produkują więcej łoju a są problemy ze złuszczaniem warstwy rogowej jest to normalne.Idąc do salonu na początku powinni zrobić z Panią wywiad i badanie skóry – podstawowy sposób badanie lampą Wooda. Wtedy na pewno dobiorą najlepsze rozwiązanie do Pani rodzaju skóry. W okresie jesiennym mamy większe możliwości działanie dotyczące peelingów chemicznych ale z tego co Pani opisała myślę że raczej nie będzie potrzeby zastosowania mocniejszych peelingów chemicznych.

Innym rozwiązaniem jest również mikrodermabrazja gdzie znalazła zastosowanie m in. przy poprawie struktury i kolorytu skóry, przy rozszerzonych porach, licznych zaskórnikach. Jeżeli chodzi o łączenie codziennej pielęgnacji to zarówno po peelingu chemiczny jak i mikrodermabrazji unikamy innych peelingów stosowanych w pielęgnacji domowej. Po obu zabiegach skórę należy nawilżać i unikać kosmetyków wysuszających.

Pozdrawiam
Anna Didiuk
Salon Odrodzenie

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!