Pytanie o urodę: Jak usunąć zaskórniki na nosie?

przejdź do komentarzy
pytanie o urodę pytanie o urodę/www.freedigitalphotos.net

Ten problem jest utrapieniem wielu osób.

Chcecie zasięgnąć profesjonalnej porady na temat pielęgnacji skóry? Nasza ekspertka, Anna Didiuk z krakowskiego Salonu Odrodzenie odpowie na Wasze pytania.

Co tydzień publikować będziemy jej odpowiedzi na wybrane pytania.

Jeśli macie wątpliwości lub problemy - piszcie na adres iza(małpa)zeberka.pl. W temacie wiadomości koniecznie wpiszcie "Pytanie o urodę". Maile o innym temacie nie będą rozpatrywane.

Czekamy - odpowiedzi pojawią się w przeciągu ok. tygodnia.


Witam,

Chxiałabym dowiedzieć się, w jaki sposób pozbyć się zaskórnikow, głównie na nosie, ponieważ pilingi i inne metody stosowane przeze mnie niestety nie przyniosły oczekiwanych rezultatów. Za odpowiedź serdecznie z góry dziękuję.


Jeżeli chodzi o zaskórniki otwarte, to związane są z odkładaniem się masy łojowo- rogowej. Na skutek rozszerzenia ujść przewodów wyprowadzających następuje utlenienia zawartych w łoju kwasów tłuszczowych, dlatego gołym okiem możemy jest zobaczyć jako ciemne kropki.

Pytanie jakie peelingi Pani stosowała ? Jeżeli były to peelingi do pielęgnacji domowej takie jak enzymatyczne, drobnoziarniste, to faktycznie nie zobaczy Pani żadnych efektów związanych z redukcją zaskórników.

W kosmetologii i dermatologii istnieją peelingi chemiczne, które są wykorzystywane do leczenia zmian trądzikowych. Posiadają działanie złuszczające, zwężające pory, regulujące wydzielanie sebum oraz działają antyseptycznie. Można je zastosować w przypadku dodatkowych zmian zapalnych.

Jeżeli zaskórniki znajdują się tylko w okolicy nosa można wykonać zabieg oczyszczania manualnego częściowego lub pełnego przy występowaniu dodatkowo zaskórników zamkniętych.

Dobrym zabiegiem jest również mikrodermabrazja. Zachęcałabym Panią na umówienie się na konsultacje do salonu kosmetycznego w celu pełnej diagnozy skóry połączonej z wywiadem. Umożliwi to indywidualny dobór zabieg uwzględniają wszystkie przeciwwskazania i wskazania.

Pozdrawiam
Anna Didiuk
www.salonodrodzenie.pl


Uwaga! Treści zawarte w dziale "Pytanie o urodę" mają charakter informacyjny. Wszelkie konkretne działania powinny być dostosowane indywidualnie po wywiadzie i diagnozie u specjalisty.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!