Przez tę jedną złą decyzję możesz stopniowo tracić wzrok! Zwróć na to uwagę!

przejdź do komentarzy
oczy oczy/unsplash.com/tyler-nix

Jeden wybór może prowadzić do pogorszenia widzenia.

Pogoda w Polsce zaczyna się rozkręcać i praktycznie każdego dnia wita nas na dzień dobry słońce. Ubieramy się coraz lżej, chcąc cieszyć się pogodą i darmową witaminą D. W tej całej euforii warto pamiętać jeszcze o odpowiednich okularach, które skutecznie będą chronić nasz wzrok przed promieniowaniem ultrafioletowym (UV). Oto kilka powodów, dla których warto dwa razy zastanowić się nad ich wyborem.

ZOBACZ TEŻ: 5 NAJMODNIEJSZYCH FASONÓW OKULARÓW PRZECIWSŁONECZNYCH

Badania w samej Wielkiej Brytanii nie są zbyt pozytywne – w dzisiejszym świecie większość z nas nawet nie sprawdza, jakie zabezpieczenia mają nasze okulary. Ponad połowa Brytyjczyków przyznała, że chętniej wybierze oprawki o modnym kształcie bądź od projektanta, niż te z mocną ochroną. Tymczasem eksperci i lekarze nie mają dla nas dobrych wiadomości, alarmując, że okulary bez ochrony przed UV narażają nas na trwałe uszkodzenie wzroku, a w konsekwencji mogą prowadzić nawet do utraty wzroku.

Niewiele osób wie też, że wystarczy znaczek CE by mieć pewność, że okulary zostały wykonane zgodnie z obowiązującymi standardami. Szacuje się natomiast, że aż 51% konsumentów nie sprawdza, jaką ochronę (czy jej brak) zapewniają nam nasze oprawki. Biorąc też pod uwagę, że promienie UV są silniejsze na wiosnę i lato, tym bardziej warto o to zadbać.

Lekarze twierdzą, że długotrwałe narażenie na brak ochrony przed słońcem może powodować wiele problemów z oczami, takie jak zapalenie, poparzenie słoneczne, efekt czerwonych oczu, bolesne łzawienie, nadwrażliwość na światło czy uporczywe poczucie piasku pod powieką. W skrajnych przypadkach może prowadzić do zaćmy a nawet utraty wzroku.

ZOBACZ TEŻ: Kolor oczu zdradza, na co możesz zachorować. Złe wieści zwłaszcza dla niebieskookich

Sprawdzacie Wasze okulary przed kupieniem pod kątem zdrowotnym?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!