Przewodnik po tuszowaniu zaczerwienień na twarzy! Ukryj niedoskonałości skóry

przejdź do komentarzy
niedoskonałości niedoskonałości/© Instagram/nikki_makeup

Nareszcie!

Mogą wynikać z wielu powodów. Zaczerwienienia na twarzy to problem, z którym borykają się zarówno właścicielki cery naczynkowej, jak i tej z trądzikiem różowatym, atopowym zapaleniem skóry, a także trądzikiem młodzieńczym czy dorosłym. Bez względu na to, która z tych niedoskonałości dotyczy ciebie, kamuflaż powinien być skuteczny. Jeśli w połowie dnia musisz poprawiać makijaż, to znaczy, że ten artykuł napisałyśmy specjalnie z myślą o tobie! Oto 4 kroki do idealnego zakrycia wszelkich zaczerwienień na buzi:

Zielony korektor to od dziś twój przyjaciel

Założymy się, że przez całe życie używałaś tylko beżowego. Wiemy, wiemy - ten błąd popełnia więkoszość dziewczyn. My też kiedy po raz pierwszy w życiu zobaczyłyśmy w drogerii kosmetyk w tak absurdalnym kolorze, uciekłyśmy na drugi koniec sklepu. Ale to właśnie zielony kolor jest najlepszym kamuflażem dla czerwonego.

ZOBACZ TEŻ: KOREKTOR POD PODKŁAD CZY ODWROTNIE? NAJWIĘKSZY DYLEMAT MAKIJAŻOWY ROZSTRZYGNIĘTY

Naucz się blendować


Drugi krok to umiejętne, czyli bardzo dokładne rozcieranie. Nie wystarczy na szybko wklepać korektor - w ten sposób ani nie zakryjesz, tego co, chcesz ukryć, ani makijaż nie będzie wyglądał estetycznie. Od dzisiaj poświęcaj na rozcieranie kosmetyków znacznie więcej czasu, a wreszcie będziesz robić to dokładnie i tak, jak trzeba.

Podkład

Zielony korektor najskuteczniej tuszuje zaczerwienienia, ale zielona cera wygląda równie źle, co czerwona. Potrzebujesz więc nadal podkładu. Z tą różnicą, że w mniejszej ilości. Jeśli twój fluid ma żółte podtony (następnym razem kup taki z neutralnymi), zmocz najpierw pędzel, a dzięki temu oba kosmetyki zmieszają się w jeden - mówiąc inaczej, fluid nabierze pożądanego zielonkawego odcienia.

ZOBACZ TEŻ: ZDJĘCIA "PRZED I PO" TEJ KOBIETY WSTRZĄSNĘŁY INTERNETEM! ZOBACZCIE DLACZEGO!

Puder wykańczający

I na koniec coś, co zatrzyma poprzednie kosmetyki na miejscu i zapobiegnie niechcianemu rozkodowaniu... Wybierz formułę, która jest delikatna, ale bez rozświetlających drobinek.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!