Przetakiewicz o polskiej modzie: Pokaz to koszt do 600 tys.!

przejdź do komentarzy
joanna przetakiewicz joanna przetakiewicz/© KAPiF

Projektantka uchyla rąbek tajemnicy.

Joanna Przetakiewicz zdradziła ostatnio kilka smaczków z polskiego świata mody. Do tej pory nieczęsto zdarzało się, że projektanci tak otwarcie mówili o organizacji pokazów i ich rzeczywistych kosztach. Projektantka postanowiła podzielić się swoją wiedzą z portalem Gazeta Finansowa Online.
Organizacja pokazu mody jest bardzo czasochłonnym i złożonym projektem. Nie chodzi tu tylko o dobór idealnego miejsca, lecz przede wszystkim o stworzenie atmosfery, która w najlepszy sposób odzwierciedli kolekcję – za pomocą elementu artystycznego, entourage, muzyki, światła i wielu innych czynników. Poza tym jest to praca zbiorowa wielu ludzi, odpowiedzialnych zarówno za stronę kreatywną pokazu, jak i techniczną.

Jeśli chodzi o koszty pokazu to - wg projektantki - w Polsce wahają się one od 100 tys. zł do nawet 600! I nawet poniesienie tak wysokich opłat nie jest przecież gwarancją udanej sprzedaży kolekcji. Istnieje grono elementów, które muszą zostać spełnione. Odpowiednia ilość gości, znani modele i modelki, sponsorzy, liczba zamówień wpływają na sukces projektanta.

Wszystkie te elementy są ważne, ale finalnie kluczowa jest sprzedaż – czyli odbiór rynku. Pokaz to inwestycja, która docelowo musi się zwrócić. Inaczej trudno myśleć o długoterminowym rozwoju.

Oczywiście w wywiadzie na mogło zabraknąć pytania o to, w jakich ubraniach projektantka czuje się najlepiej. Było ono niemal retoryczne - wiadomo, że w tych, projektowanych przez siebie...

Przetakiewicz o polskiej modzie: Pokaz to koszt od 100 tys.!

Przetakiewicz o polskiej modzie: Pokaz to koszt od 100 tys.!

Przetakiewicz o polskiej modzie: Pokaz to koszt od 100 tys.!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!