Przeszczep włosów - wszystko, co powinnaś wiedzieć na ten temat (FOTO)

przejdź do komentarzy
wypadanie włosów wypadanie włosów/iStock / materiały prasowe

Dzisiejsze sposoby nie mają nic wspólnego z tymi starymi.

Jakiś czas temu miałyśmy przyjemność uczestniczyć w konferencji dotyczącej przeszczepu włosów. Podczas spotkania z ekspertami dowiedziałyśmy się wielu przydatnych rzeczy, a specjaliści rozwiali wszelkie wątpliwości związane z tym tematem. Okazuje się, że...

ZOBACZ: SEZONOWE WYPADANIE WŁOSÓW? WIEMY, JAK TEMU ZARADZIĆ!

Po pierwsze...

Trzeba reagować odpowiednio wcześnie. Gdy włosy zaczynają wypadać, a na głowie pojawiają się zakola lub łyse placki - trzeba udać się do specjalisty, w tym przypadku dermatologa lub trychologa. Lekarz zbada skórę głowy, a także zleci odpowiednie badania. Dr Ewa Kaniowska, specjalista dermatolog, poinformowała nas, że łysienie może być związane z takimi chorobami jak kiła lub nawet wirusem HIV. Dlatego tak ważne jest wykonanie odpowiedniego zestawu badań.

Przeszczep włosów - wszystko, co powinnaś wiedzieć na ten temat (FOTO)

Po drugie...

Jeżeli decydujemy się na przeszczep włosów - warto zrobić to odpowiednio wcześnie. Z pewnością nie każdy zdaje sobie sprawę, że mieszki włosowe pobierane są z naszej głowy - są przeczepiane z jednego miejsca do drugiego. Włosy mające zagęścić linię włosów lub koronę głowy pobierane są z tylnej części głowy.

Po trzecie...


Współczesne przeszczepy włosów nie mają nic wspólnego z tym, co miało miejsce kiedyś. Lekarz pobiera pojedyncze grafty, nie pobiera ich z jednego miejsca, a z większego obszaru. Co za tym idzie - nie ma ryzyka przerzedzenia włosów, nie powstają blizny, a rekonwalescencja nie trwa długo.

ZOBACZ: BOTOX DLA TWOICH WŁOSÓW? CZEMU NIE?

Po czwarte...

Sprzęt używany do przeszczepu włosów... Na konferencji zaprezentowany został SmartGraft. Umożliwia bardzo precyzyjne pobranie mikroszczepu bez uszkadzania go. Dodatkowo, zapewnia sortowanie, liczenie i przechowywanie każdego przeszczepu w najkorzystniejszych, kontrolowanych warunkach. Przez cały czas trwania procedury pobrane wcześniej mikroszczepy są nawilżane prysznicem z solą fizjologiczną. Najwyższa dbałość o każdy element zabiegu gwarantuje największą efektywność oraz skuteczność działania. W trakcie dyskusji wielokrotnie podkreślano również, że zabieg SmartGraft jest mało inwazyjny i komfortowy dla pacjenta.

Przeszczep włosów - wszystko, co powinnaś wiedzieć na ten temat (FOTO)

Po piąte...

Przeszczep włosów tylko u specjalisty! To jedna z tych rzeczy, na których nie warto oszczędzać. Zabieg musi być przeprowadzany w sterylnych warunkach przez doświadczonego lekarza. A takim jest m.in. dobrze znany wszystkim dr Krzysztof Miracki.

ZOBACZ: ABSURD CZY METODA LECZENIA? FRYTKI Z MCDONALD'S LEKIEM NA... POROST WŁOSÓW?

Przeszczep włosów - wszystko, co powinnaś wiedzieć na ten temat (FOTO)


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (2): sortuj
  • gość: Paulina 26-06-18, 11:48 cytuj
    Są różne metody przeszczepu włosów. Ja wybrałam metodę FUE, którą polecił mi lekarz dr Tomasz Mierzwiński z Bona Dea. Zdecydowałam się na nią głównie z powodu braku blizn. Mam gęste, krótkie włosy i wszelkie blizny na pewno byłyby bardzo widoczne.
    Nie masz konta? Zarejestruj się!
  • gość 01-05-18, 14:29 cytuj
    Beznadziejna i żałosna reklama
    Nie masz konta? Zarejestruj się!