„Przepraszam” to jedno z magicznych słów, które czasem trudno nam wypowiedzieć. Używamy go zazwyczaj, kiedy czujemy, że uraziliśmy drugą osobę lub wyrządziliśmy jej krzywdę. Są jednak sytuacje, w których nie powiedzenie „przepraszam” nie będzie przejawem arogancji, czy braku szacunku do drugiej osoby.

NUDZISZ SIĘ? PODPOWIEMY CI, JAK W PROSTY SPOSÓB WYKORZYSTAĆ WOLNY CZAS

Za co nie powinniśmy przepraszać?

ZA BYCIE SOBĄ
Każdy z nas jest inny, co do tego nie trzeba nikogo przekonywać. Inaczej okazujemy uczucia, mamy inną wrażliwość i odmienny charakter. I każdy z nas ma mnóstwo zalet, ale i wad. Nie przepraszaj za to kim jesteś. Za to co czujesz i jak okazujesz emocje. Szanuj innych, ale żyj w zgodzie ze sobą i nie przepraszaj za to, że nie udajesz kogoś innego.

ZA MÓWIENIE NIE
Wiele z nas ma problem z mówieniem „nie”. Boimy się, że w ten sposób urazimy czyjeś uczucia, czy zawiedziemy zaufanie. Dobro drugiej osoby przedkładamy na swoje, godząc się na coś wbrew nam samym. Nie rób tak. Nie bój się powiedzieć „NIE”. Masz do tego prawo. Korzystaj z niego bez wyrzutów sumienia.

ZA ODMIENNE ZDANIE
Jak już pisałyśmy – każdy z nas jest inny, a co za tym idzie, każdy z nas ma inne zdanie. Jeśli masz inny pogląd na jakiś temat, nie bój się powiedzieć tego głośno, a już na pewno nie czuj się z tego powodu winna. Bycie nonkonformistą nie jest niczym złym, wręcz przeciwnie. I nie daj sobie wmówić inaczej!