Pryszcze latem to Twój największy koszmar? Od dzisiaj możesz spać spokojnie!

przejdź do komentarzy
trądzik trądzik/© iStock

Wystarczy postępować zgodnie z tymi wskazówkami!

Nadejście lata i zmiana klimatu, temperatury oraz ogólnie warunków środowiskowych powodują szereg zmian w naszym organizmie. Skóra ma tendencję do wzmożonego pocenia i odwadniania. W wielu przypadkach cierpi z powodu używanych przez Ciebie kosmetyków. Latem kobiety bardzo często borykają się z pryszczami. Niezależnie od typu skóry i nawet jeśli nie mają skłonności do trądziku. Uznaj ten artykuł za mini przewodnik po obchodzeniu się z cerą latem.

Pojawienie się wyprysków o tej porze roku spowodowane jest między innymi zmianami środowiskowymi, wzrostem temperatury, nadmiernym poceniem, wilgocią, suchością i oczywiście kosmetykami, które stosujemy.

Dobrą wiadomością jest to, że pojawienie się wyprysków spowodowane jest problemami zewnętrznymi (oczywiście, jeśli nie jest to przewlekły trądzik) i w większości przypadków można tego uniknąć. Wybierz odpowiednie produkty do typu swojej skóry i jej potrzeb i skup się na jeszcze bardziej rygorystycznych procedurach oczyszczania. Pamiętaj o kontrolowaniu swoich nawyków.

ZOBACZ TEŻ: OTO, JAKICH KOSMETYKÓW POWINNAŚ UŻYWAĆ, BIORĄC POD UWAGĘ TYP TRĄDZIKU

BEZOLEJOWE KOSMETYKI

Latem nie możemy sobie pozwolić na rozstanie z kremami z filtrem przeciwsłonecznym. Produkty, które chronią naszą skórę przed promieniowaniem UV są w większości zbyt gęste i oleiste. Wiele z nich zapycha pory gęstą oleistą tekstura, która powoduje ten szczególny rodzaj letniego trądziku. Aby tego uniknąć, podczas kupowania kosmetyków przyjrzyj się dwóm szczegółom. Krem musi być wolny od wszelkiego rodzaju olejów oraz posiadać właściwości hipoalergiczne.

KREM BB LEPSZY NIŻ MAKIJAŻ

Dzięki ekspozycji na słońce skóra ma tendencję do przyjmowania większej ilości odcieni. To sprawia, że makijaż nie jest aż tak potrzebny. Poszukujemy produktu, który ujednolici kolor skóry bez konieczności nakładania grubej warstwy podkładu. Latem krem BB to Twój największy sojusznik.

ZOBACZ TEŻ: NAJLEPSZY I NATURALNY KOSMETYK NA BLIZNY PO TRĄDZIKU KUPISZ ZA 10 ZŁOTYCH!

REGULARNE OCZYSZCZANIE

Jeśli oczyszczanie możemy nazwać pierwszym przykazaniem każdej rutyny pielęgnacyjnej w ciągu roku, w lecie jego znaczenie wzrasta jeszcze bardziej. Wzrost ilości potu na naszej skórze, nadmiar kremów, pozostałości makijażu lub po prostu zanieczyszczeń powoduje, że oczyszczanie skóry powinno być dwa razy dokładniejsze i o zwiększonej częstotliwości.

Latem zaleca się stosowanie mydła oczyszczającego, które nie tylko głęboko myje, ale jednocześnie nawilża oraz odżywia skórę, która latem po prostu cierpi z powodu słońca. Oznacza to, że kobiety, które borykają się ze zwiększoną wrażliwością skóry, powinny oczyszczać skórę produktami kremowymi, delikatnymi. Złuszczanie zaleca się trzy razy w tygodniu, aby zapobiec gromadzeniu się tłuszczu i brudu w porach.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (2): sortuj
  • gość: Tosia 19-05-18, 14:22 cytuj
    Niestety mam problematyczną skórę i szczególnie latem tych niedoskonałości mam sporo... Dlatego oczyszczające zabiegi w Estetyka Day Spa są u mnine niezbędne.
    Nie masz konta? Zarejestruj się!
  • gość: marta 18-05-18, 22:34 cytuj
    trądzik u mnie był straszny, obrzydliwy i paskudny, dopiero jak zaczęłam pielęgnować odpowiednio moją skórę i myc rano i wieczorkiem emulsją cetaphil em do mycia,to zauważyłam różnicę, i dzisiaj mija 5 miesiac od rozpoczęcia pielęgnacji i latem będę mogła się cieszyć nieskazitelnie gładką skórą .
    Nie masz konta? Zarejestruj się!