Prosty sposób na przetłuszczającą się grzywkę

przejdź do komentarzy
grzywka grzywka/Shutterstock

Zdziwisz się, jakie to łatwe i oczywiste.

Czy i Ty masz grzywkę? Z pewnością wiesz, że ta część fryzury przetłuszcza się najszybciej. Można myć ją "selektywnie", czyli spinając resztę włosów i mocząc tylko grzywkę. Można podpiąć i zaczesać. Można sięgnąć po opaskę. I… jest jeszcze banalnie prosty sposób, by sprawić, że grzywka przede wszystkim nie będzie "łapać" łoju, który produkuje Twoje czoło (i prawdopodobnie część z Was już go zna).

Prosty sposób na przetłuszczającą się grzywkę

Jedyne, czego potrzebujesz to suchy szampon. Nie, nie chodzi o to, by ratować się nim, gdy grzywka jest już w stanie tzw. niewyjściowym.

Czytaj więcej: ZA CO LUBIMY SUCHY SZAMPON?

Gdy umyjesz włosy i wymodelujesz grzywkę, pochyl głowę w dół. Wstrząśnij dobrze suchym szamponem przed użyciem, po czym suche pasma spryskaj od spodu. Szampon stworzy wokół nich ochronną warstewkę, która zapobiegnie przyklejaniu się łoju. Taka grzywka pod koniec dnia wciąż wygląda świeżo. Rano możesz powtórzyć zabieg.


Jeśli więc masz włosy z tendencją do przetłuszczania, dobrze nanieść niewielką jego ilość na włosy już po wysuszeniu i wymodelowaniu. Dłużej pozostaną świeże i odbite od skóry głowy, przylgnie też do nich mniej zanieczyszczeń. Tak naprawdę suchy szampon aplikowany na włosy tłuste to prawdziwa ostateczność.

Prosty sposób na przetłuszczającą się grzywkę

POLECAMY:

Prosty sposób na przetłuszczającą się grzywkę
Od lewej: Schauma Suchy Szampon Świeżość Bawełny, suche szampony Batitste - dla brunetek, szatynek i blondynek, szampon Batiste XXL + puder zwiększający objętość fryzury, suche szampony Syoss


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!