Potwierdzone: cukier przyspiesza proces starzenia się skóry!

przejdź do komentarzy
piękna cera piękna cera/Zeberka.pl

Negatywne wpływy spożywania cukru na naszą urodę.

Gorzka prawda jest taka, że cukier nie tylko tuczy, ale i może zniszczyć naszą skórę. Jeśli rozpoczęłaś już walkę z pierwszymi oznakami starzenia, powinnaś przede wszystkim ograniczyć spożywanie cukru. Oto dlaczego:

Cukier powoduje zapalenia

Szybki wzrost cukru we krwi powoduje zmiany struktury komórki, które powodują stan zapalny w organizmie. Zapalenie może nasilać trądzik i sprawić, że skóra straci blask, a nawet wpływa na pogłębianie się drobnych linii i zmarszczek. Stwierdzono również, że cukier spowalnia produkcję kolagenu i elastyny.

Słodycze pogłębiają zmarszczki

Gdy cukier dostaje się do krwi, przywiązuje się do białek i tworzy szkodliwe związki zwane produktami glikacji. Efektem tego procesu jest fakt, że włókna kolagenowe stają się sztywne i nieelastyczne i mogą prowadzić do tworzenia się głębokich zmarszczek.


Jak cukier może zrujnować Twoją skórę?


Cukier zmienia typ kolagenu

Dieta bogata w cukier może nawet zmienić typ kolagenu. Istnieją trzy typy kolagenu, w zależności od tego, jak jest on stabilny: pierwszy typ kolagenu jest najsłabszy , z kolei trzeci typ jest najbardziej stabilny. Proces glikacji osłabia kolagen i tym samym przyśpiesza proces starzenia.

Czy wszystkie cukry są takie same?

Przetworzona żywność, do której zostały dodane cukry to zdecydowanie najgorsze zło. Produkty, które zawierają syrop kukurydziany o wysokiej zawartości fruktozy zwiększają tempo procesu glikacji 10-krotnie w porównaniu do innych produktów spożywczych. Pokarmy, które mają wysoki indeks glikemiczny również przyczyniają się do przyspieszenia procesu.

Nie odnosi się to jednak do owoców . Owoce, które zazwyczaj mają duże ilości cukru są paradoksalnie dobrym wyborem w walce z procesami starzenia się skóry. Zawierającą one bowiem wiele silnych przeciwutleniaczy i mają zwykle dość niski wskaźnik glikemiczny.

Czego jeszcze unikać?

Na liście produktów spożywczych, których należy unikać, aby zmniejszyć ryzyko wczesnego starzenia się skóry, są potrawy smażone w wysokiej temperaturze. Proces ten zwiększa indeks glikemiczny i tworzy inne szkodliwe związki, które mogą przyspieszyć starzenie się skóry .


Jak cukier może zrujnować Twoją skórę?

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!