Polska kranówka jest dobra jak woda mineralna w butelce!

przejdź do komentarzy
woda mineralna woda mineralna/kolaż zeberka.pl

Zdziwione?

Choć brzmi to dość niewiarygodnie, okazuje się, że woda płynąca z naszych kranów jest zdrowsza od niejednego napoju butelkowanego, łatwo dostępnego w sklepach. Pomimo tego - jak wynika z badań Polskiego Towarzystwa Programów Zdrowotnych - aż 60% Polaków boi się pić kranówkę i nie darzy jej szczególnym zaufaniem. Dlaczego jest to błąd?
- Trzeba mieć świadomość, że pijąc wodę dostarczamy naszemu organizmowi nie tylko to, co na chemii nazywamy H2O, ale także cały szereg różnych rzeczy, które są w tej wodzie rozpuszczone. Chodzi o różnego rodzaju elektrolity, pierwiastki, które w wodzie nadmiernie oczyszczonej, na przykład w wodzie przegotowanej, już są w mniejszej ilości. To, co tak naprawdę jest nam potrzebne do zdrowia, to przede wszystkim woda z niewielką ilością różnego rodzaju elektrolitów
- tłumaczył w wywiadzie dla agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Konstanty Radziwiłł, wiceprezes Naczelnej Izby Lekarskiej.

Częściej niestety sięgamy po wody butelkowane, w tym smakowe, niż po wodę z kranu. Opinie lekarzy potwierdzają, że jest ona zdrowa i ryzyko, że odchorujemy decyzję o jej spożyciu bez gotowania, nie istnieje.

Dużo większym problemem dla naszego zdrowia są wszelkiego rodzaju napije słodzone, m.in. wody o smakach owocowych. Większość z nas nie zdaje sobie sprawy, że w litrze zawierają nawet 10 łyżeczek cukru! I jak tu mówić o zdrowej diecie?
– Z całą pewnością ten cukier nie ma najmniejszego korzystnego znaczenia dla człowieka, który go wypija. Szczególnie wobec różnego rodzaju plag jak próchnica zębów, nadwaga, otyłość i związanych z tym chorób takich jak cukrzyca, nadciśnienie i wiele innych
– podkreśla w rozmowie ekspert.

Tak więc nie bójmy się sięgać po zwykłą kranówę - na pewno nam nie zaszkodzi, a będzie dużo korzystniejsza dla naszego zdrowia niż którykolwiek ze słodzonych napojów.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!