Po czym poznać, że nosisz źle dobrany biustonosz?

przejdź do komentarzy
źle dobrany biustonosz źle dobrany biustonosz/Shutterstock

Chcesz mieć piękne piersi, prawda?

Czy wiecie, że źle dobrany biustonosz może skutkować nawet bólem głowy? To oczywiście jeden z wielu nieprzyjemnych efektów nieodpowiednio dopasowanej bielizny. Warto poświęcić trochę czasu na brafitting. Kiedy powinnaś wiedzieć, że Twój stanik nadaje się do wymiany?

Po czym poznać, że nosisz źle dobrany biustonosz? Zapięcie przesuwa się aż pomiędzy łopatki

To znak, że obwód biustonosza jest za szeroki. Dobrze dobrany obwód jest kluczowy, bo to na nim spoczywa większość ciężaru piersi. Jeśli biustonosz jest za luźny, nie spełnia swoich podstawowych funkcji. A to sprzyja wadom postawy i deformacjom biustu oraz... wpijaniu się ramiączek w ciało.

Robią Ci się "bułki"

Biustonosz jest za ciasny i to w tych miejscach, w których Twoja skóra się odkształca. Za mały obwód utrudnia oddychanie, jest po prostu bolesny, zaś za małe miseczki "dzielą" piersi, które zbudowane są z tkanki łącznej.

Fiszbiny wpijają Ci się w piersi


Miseczka jest źle dobrana. Fiszbina powinna okalać pierś, a nie "kroić" ją.

Łączenie miseczek odstaje od mostka

Najprawdopodobniej masz za małe miseczki.

Ramiączka wrzynają się w ramiona

To znaczy, że obwód biustonosza jest nieodpowiednio dobrany (za szeroki) i ciężar piersi spoczywa na ramiączkach, wskutek czego boleśnie wpijają się one w skórę.

Brzegi miseczek odstają od ciała

To znaczy, że tym razem miseczki są za duże. Taki luźny biustonosz może powodować wiotczenie piersi i nie stanowi dla nich dobrego oparcia.

Jeśli obserwujesz w swoich biustonoszach któryś z tych "objawów", powinnaś sprawić sobie dobrze dobrany stanik. Brafitting to temat, który regularnie ponawiamy w naszych artykułach - TUTAJ znajdziecie mnóstwo informacji poświęconych prawidłowemu dobieraniu biustonosza.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!