PLICH bardzo krytycznie o kreacjach Violi Piekut (FOTO)

przejdź do komentarzy
plich plich/© KAPiF

"To nie była inspiracja"...

Afera wokół mocno inspirowanych kreacji projektu Violi Piekut trwa nadal. Przypomnijmy, że projektantka została oskarżona o plagiat po tym, jak Katarzyna Glinka i Agnieszka Jastrzębska zaprezentowały się w jej sukienkach na czerwonym dywanie. Podobieństwa do sukienek
Elie Saaba i Toma Forda nie da się tu pominąć...

ZOBACZ TEŻ: Kaja Śródka oskarża Violę Piekut o plagiat!

Jako jedna z pierwszych uwagę na ten fakt zwróciła Kaja Śródka. Teraz do stylistki dołączył PLICH. Projektant udzielił ostatnio wywiadu z agencją informacyjną Newseria Lifestyle, w którym bardzo ostro skrytykował praktyki Piekut.

– Uważam, że tutaj nie ma co dyskutować, bo suknia Toma Forda jest identyczna jak ta, w której się pokazała niedawno Agnieszka Jastrzębska. Była tylko lustrzanym odbiciem, jeżeli chodzi o asymetrię. Chyba się pojawiło też jakieś rozcięcie na nodze. Uważam, że jest to karygodne – stwierdził.

Nie były to jedyne cierpkie słowa, jakie wypowiedział w kontekście tak mocno inspirowanych projektów.

– Uważam, że nikt nie musi się niczym zajmować na siłę. Jeżeli komuś brakuje pomysłów i sięga po pomysły znanych projektantów, to albo jest to wynikiem braku wiary w siebie, albo braku kreatywności. To jest przykre. Uważam, że nie ma co tutaj łagodzić tematu, mówiąc, że to jest inspiracja, bo to nie jest inspiracja – mówi PLICH.

– Wielu osobom brakuje jeszcze wiary w siebie i charakteru. Wiele osób łagodnieje, idzie na kompromis, żeby się komuś przypodobać, albo wierzy w to, że projekt globalnego projektanta będzie się lepiej sprzedawać, bo jest sprawdzony. W dalszym ciągu Polacy mają kompleksy, jeżeli chodzi o wiarę w nasze wzornictwo i projekty. Ja nigdy nie miałem z tym problemu – dodał.


Trudno się nie zgodzić?


PICH bardzo krytycznie o kreacjach Violi Piekut  (FOTO)

PICH bardzo krytycznie o kreacjach Violi Piekut  (FOTO)

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!