Piła ponad 3 litry wody dziennie przez 30 dni

przejdź do komentarzy
woda woda/DailyMail

Efekty zdumiewają!

Przede wszystkim - jeśli nie jesteś sportowcem uprawiającym wyczynowo jakiś sport, jeśli nie ma upałów i nie tracisz wody, nie powinnaś nagle zwiększać jej spożycia np. dwukrotnie. Więcej wody jednak przyda się każdemu, bo prawda jest taka, że codziennie wypijamy jej niewystarczająco dużo.

CZYTAJ WIĘCEJ: Woda - najdoskonalszy z naturalnych kosmetyków!

Ta kobieta o imieniu Sarah postanowiła pić trzy litry wody dziennie przez trzydzieści dni. Powód? Cierpiała na zaburzenia trawienia i bóle głowy, wciąż wydawało jej się, że nie ma energii. Lekarz powiedział jej, że niewystarczająco nawadnia organizm.

Wcześniej odwiedzała toaletę trzy razy dziennie. Gdy zaczęła wypijać trzy litry wody, częstotliwość ta wzrosła ponad dwukrotnie. Zmieniła się też cera Sarah - na początku zaczęła skarżyć się na pogorszenie stanu skóry. Lekarz tłumaczył, że to naturalna reakcja, ponieważ organizm pozbywa się toksyn z organizmu.


Sarah musiała podzielić te trzy litry, ponieważ picie dużych ilości po długich przerwach mijałoby się z celem - organizm nie czerpałby z tego wystarczających korzyści.

Efekty: po miesiącu Sarah była szczuplejsza, skóra oczyściła się, zmniejszyły się worki pod oczami, a drobne zmarszczki spłyciły. Zrezygnowała z picia herbaty i stwierdziła, że poprawił się jej… oddech!
Zdjęcie mówi samo za siebie, ale komentarze są sceptyczne. Mianowicie internauci zarzucają Daily Mail (to tam pojawił się artykuł) manipulację przy pomocy oświetlenia i delikatnego retuszu. Fakt jest jednak niezmienny: nikomu picie wystarczającej ilości wody nie wyjdzie na złe. Nie należy też bać się tzw. kranówki.

Lekarze komentujący eksperyment dla ABC News przyznają, że odwodniony rzeczywiście wygląda starzej! Specjalista zaznaczył jednak, że jest coś takiego, jak picie za dużej ilości wody. Jeśli nie jesteś spragniona, nie pij za dużo. No i nie uważaj słodzonych napojów za coś, co nawodni organizm!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • skarleta 28-06-18, 11:53 cytuj
    Oczywiście!! Przecież woda to skarb dla naszej cery, zdrowia i samopoczucia. Nie wiem, dlaczego ludzie jej nie doceniają. Szkoda też, że w ogóle nie zwracają uwagi na skład tych wód... Większość z nich to nasza kranówka, tylko filtrowana kilka razy... Ja piję Piwniczankę wydobywaną z Parku Narodowego, naprawdę warto porównać sobie zawarte w niej minerały z jakimiś innymi wodami ze sklepu, a ta nie dość, że ma w sobie duże zawartości magnezu i wapnia, to po prostu czuje się po niej świetnie. Kojarzycie na pewno zieloną piwniczankę - sprawdźcie sobie. :)
    Zobacz moje komentarze i profil