Pielęgnacja cery naczynkowej
- piątek 13-03-09
- czytany: 28831 razy
Należy się jej szczególna troska.
Jedną z przyczyn rozszerzonych naczynek mogą być zmiany hormonalne – w związku z tym problemy naczynkowe występują często u kobiet w ciąży i w okresie menopauzy. Nierzadko problem dotyczy również nastolatków w okresie dojrzewania, gdy w stresującej sytuacji na młodej twarzy maluje się czerwony rumień. Rozszerzone naczynka mogą mieć związek z problemami z krążeniem, mogą być też objawem trądziku różowatego. Pielęgnację cery naczynkowej i sposoby radzenia sobie z jej problemami warto konsultować z dermatologiem. Nieodpowiednia pielęgnacja skóry i niewłaściwe nawyki też mogą mieć wpływ na jej kondycję. Czego zatem powinniśmy unikać, a na czym koncentrować się przy dbałości o cerę naczynkową?
Unikać należy:
- długotrwałego opalania się,
- korzystania z sauny,
- długich, gorących kąpieli,
- chodzenia w butach na wysokim obcasie,
- depilowania skóry woskiem,
- stosowania peelingów mechanicznych,
- stosowania kosmetyków silnie wysuszających,
- stosowania kosmetyków rozgrzewających,
- pikantnych potraw,
- kosmetyków zawierających alkohol.
Aby właściwie dbać o cerę naczynkową warto natomiast:
- stosować kosmetyki z filtrami UV,
- w czasie chłodów używać kremów ochronnych, które zabezpieczą skórę przed mrozem i wiatrem,
- do złuszczania naskórka stosować peelingi enzymatyczne, które są delikatniejsze od mechanicznych,
- stosować kosmetyki dedykowane cerze naczynkowej, które są bogate w składniki wzmacniające naczynka i działające uszczelniająco. W pielęgnacji takiej skóry pomocne są m.in. rutyna, witaminy C, B2, PP, K, wyciąg z kasztanowca,
- używać toników bezalkoholowych, a do demakijażu łagodnych mleczek,
- doustnie stosować preparaty zawierające rutynę,
- poddawać się specjalnym zabiegom przeznaczonym dla cery naczynkowej w gabinecie kosmetycznym, by wzmocnić naczynka, nawilżyć i ukoić skórę.
Pojawiające się na skórze „pajączki” możemy usunąć w gabinecie medycyny estetycznej, bądź w gabinecie kosmetycznym. Popularne zabiegi zamykania naczynek krwionośnych odbywają się najczęściej z zastosowaniem lasera, IPL, bądź elektrokoagulacji (metoda zamykania naczynek prądem). Nowością w Polsce są nieinwazyjne zabiegi zamykania naczynek za pomocą Lamprobe – urządzenia cieszącego się uznaniem lekarzy i kosmetyczek na świecie. Lamprobe wykorzystuje technologię fal radiowych i służy do zamykania naczynek oraz usuwania nieprawidłowości skórnych. Zabiegi cieszą się wysoką skutecznością, odbywają się bez wkłuwania igły, są bezbolesne, a czas ich trwania waha się zwykle od 2 do 5 sekund.
Właściwa pielęgnacja skóry, ochrona przed wahaniami temperatur, mrozem i wiatrem, a także promieniowaniem UV pozwala na poprawę kondycji naczynkowej cery oraz zmniejszenie problemów, z którymi najczęściej się boryka. Odpowiednio troszcząc się o skórę i unikając czynników wywołujących podrażnienia, rumień, oraz pękanie naczynek można więc bardzo dobrze zadbać o jej potrzeby i sprawić, że będzie miała równy kolor, bez pajączków i miejscowych zaczerwienień.
dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!
Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!