Piękne włosy krok po kroku

przejdź do komentarzy
pilomax pilomax/mat. prasowe

Trychologia - podstawy pielęgnacji.

Podstawą posiadania pięknych włosów jest prawidłowa ich pielęgnacja i zdrowa skóra głowy. Aby osiągnąć piękne, lśniące i kuszące włosy przedstawiamy kilka złotych zasad.

MYCIE - włosy należy myć w zależności od potrzeby, nie są prawdziwe doniesienia o ilości myć w tygodniu. Tak naprawdę skóra głowy sama dyktuje nam kiedy powinniśmy umyć głowę. Szampon dobieramy do skóry głowy, nie do włosów! Pamiętajmy o dobraniu łagodnych szamponów, nie zawierających składników drażniących, szczególnie w przypadku gdy mamy skórę bardzo wrażliwą lub tłustą. Należy też pamiętać, że nie powinniśmy myć głowy i włosów szamponem przeciwłupieżowym codziennie, składniki przeciwłupieżowe mogą doprowadzić do suchości skóry głowy i silnych podrażnień. Podczas mycia używamy niewielkiej ilości szamponu i delikatnie masujemy skórę głowy i włosy, nie szarpiemy. Włosy płuczemy w kierunku do tyłu, a ostatnie płukanie wykonujemy chłodną wodą.

REGENERACJA i ODŻYWIANIE czyli maski, odżywki, serum itp. Tego typu preparaty dobieramy już do rodzaju włosów ze szczególnym uwzględnieniem skóry głowy. Pamiętajmy jednak, że włos jest strukturą martwą i nie ma zdolności samo regeneracji. Dobieramy więc preparaty zawierające substancje ochronne przed UV i wolnymi rodnikami, substancje mające zdolność wypełniania mikrouszkodzeń włosa i substancje ułatwiające rozczesywanie włosów.

Piękne włosy krok po kroku SUSZENIE – starajmy się nie rozczesywać włosów mokrych, szczególnie jeżeli stawiają wyraźny opór. Włosy mokre są bardziej podatne na uszkodzenia niż włosy suche. Jeżeli mamy w zamiarze modelować włosy prostownicą czy lokówką lub suszyć suszarką przed zastosowaniem tych urządzeń użyjmy preparatów ochronnych przed wysoką temperaturą, a na ostatnie minuty suszenia zmieńmy strumień powietrza w suszarce na chłodny.

PIELĘGNACJA SPECJALNA – raz w miesiącu warto wybrać się na zabieg peelingu skóry głowy wykonywany w gabinetach trychologicznych i coraz częściej w salonach fryzjerskich. Tak jak i skóra twarzy czy ciała potrzebuje peelingu do pozbycia się nadmiaru komórek naskórka tak i skóra głowy potrzebuje oczyszczenia. Możemy też raz – dwa razy w tygodniu stosować szampony oczyszczające, które usuwają pozostałości środków do stylizacji czy sebum.

Piękne włosy krok po kroku ODPOWIEDNIA FRYZURA – czynnikami determinującymi jaką fryzurę mamy są nie tylko nasza osobowość czy kształt twarzy, ale istotne są również rodzaj włosów i nasze umiejętności. Jeżeli mamy problem z przetłuszczającą się skórą głowy, zrezygnujmy z długich włosów, które ciężko jest myć codziennie. Jeżeli mamy bardzo cienkie włosy, również długie ale rzadkie nie będą naszą ozdobą. Dobry fryzjer na pewno doradzi nam taką fryzurę, która nie będzie sprawiała problemu i narażała nas na spędzanie długich godzin przed lustrem.


UWAGA KONKURS!

Zadbaj o włosy latem! Do rozdania mamy 10 zestawów o wartości 190zł do pielęgnacji włosów marki WAX.


KAŻDY ZESTAW ZAWIERA:

• szampon WAX Daily do włosów jasnych

• szampon WAX Daily do włosów ciemnych
Piękne włosy krok po kroku
Do kupienia TUTAJ• szampon WAX Daily do włosów cienkich bez objętości
Piękne włosy krok po kroku
Do kupienia TUTAJ


• szampon WAX Daily do włosów przetłuszczających się


• odżywkę bez spłukiwania WAX Daily Mist do włosów jasnych
Piękne włosy krok po kroku
Do kupienia TUTAJ


• odżywkę bez spłukiwania WAX Daily Mist do włosów ciemnych
Piękne włosy krok po kroku
Do kupienia TUTAJ


• odżywkę WAX Express do włosów cienkich bez objętości
Piękne włosy krok po kroku
Do kupienia TUTAJ


• odżywkę WAX Express do włosów grubych i normalnych
Piękne włosy krok po kroku
Do kupienia TUTAJ


PYTANIE KONKURSOWE:

JAK DBASZ O SWOJE WŁOSY LATEM?


Zgłoszenia należy wysyłać na adres pilomax@marquard.pl do 18.07.2014r.

Regulamin konkursu dostępny TUTAJ

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj