Piękne brwi - to Ci się przyda

przejdź do komentarzy
makijaż brwi makijaż brwi/http://instagram.com/zeberkapl

Marzysz o idealnych łukach? Mamy dla Ciebie kilka rad.

Jakie są te idealne? Kształty bywają różne, ale ważne, by nie były "namalowane" ani też przesadnie wyskubane.

Specjalista Ramon Padilla stwierdził niegdyś, że przesadna regulacja to najczęściej popełniany "grzech" wśród kobiet, gdy mowa o makijażu brwi.

Dbać o nasze łuki nie jest trudno - potrzebne jest niespieszne regulowanie ilości włosków za pomocą pęsety (przy czym najczęściej dążymy do układu brwi, gdzie najszersze są przy wewnętrznym kąciku oka i zwężają się ku końcówkom), odżywianie (może służyć do tego stara, czysta szczoteczka po tuszu do rzęs i olej rycynowy) oraz układanie (tu sprawdza się żel do brwi - nietrudno kupić go w każdej drogerii).

O ile kształt brwi dobierany jest indywidualnie i najlepiej skontultować go z naprawdę doświadczoną kosmetyczką, o tyle sama regulacja nie jest już problematyczna. By usunąć tylko te włoski, które chcemy, a nie więcej, użyj białej kredki do makijaż i zamaluj nią te partie, gdzie chcesz pozbyć się włosków. W ten sposób natychmiast przekonasz się, jak będzie wyglądał efekt ostateczny.

Piękne brwi - to Ci się przydaPrzyjęło się, że brwi powinny być wygięty w delikatny (nie spiczasty) łuk, którego szczytowy punkt znajduje się mniej więcej na wysokości zewnętrznej części tęczówki.

Czy brwi można przycinać? Za granicą to dość często praktykowany zabieg. Tak, można, ale trzeba wiedzieć, jak. Rozczesz je dokładnie i unieś do góry w kierunku od środka twarzy, najlepiej przy pomocy czystej szczoteczki do, a następnie delikatnie przytnij górną ich część - tą która wystaje o kilka mm od łuku brwiowego. Młode kobiety najczęściej nie potrzebują tego zabiegu, ale - uwaga - z wiekiem długość włosków się zwiększa!

Jak malować brwi?

Podstawowa zasada brzmi: brwi nie mogą być za ciemne, w przeciwnym wypadku cały makijaż wygląda ciężko i nienaturalnie, a twarz starzej o kilka lat.

Pamiętaj, by ich nie dorysowywać, a jedynie lekko podkreślać. Jeśli decydujesz się na makijaż kredką, powinna być o ton jaśniejsza od Twoich włosów. Krótkimi, lekkimi pociągnięciami rysuj kreseczki wzdłuż kierunku wzrostu ułożonych włosków.

Makijaż cieniami wymaga już większej precyzji. Najpierw uczesz i ułóż brwi używając do tego specjalnej szczoteczki, następnie używając płaskiego, ściętego pędzelka, delikatnie je podkreśl, koncentrując się na górnej partii.

Najłatwiej umalować brwi używając do tego specjalnego żelu ze szczoteczką. Przeczesz brwi kierując najpierw włoski ku górze, następnie jednym poziomym ruchem ostatecznie je ułóż.

A teraz przyjrzyjmy się brwiom gwiazd. Za wzór posiadaczki najlepiej zadbanych i umalowanych brwi uchodzi m.in. Megan Fox, Kim Kardashian i Camilla Belle.
 


Piękne brwi - to Ci się przyda
fot. http://instagram.com/zeberkapl

To Ci się przyda

Kredka do brwi - Avon
KUPISZ TUTAJ

Zestaw do stylizacji brwi - Avon
Cena: ok. 15 zł
KUPISZ TUTAJ

Żel/korektor do brwi - Delia
Cena: ok. 8,50 zł
KUPISZ TUTAJ

IsaDora - żel do brwi
Cena: ok. 40 zł
KUPISZ TUTAJ

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!