Pięć powodów, przez które nie możesz schudnąć

przejdź do komentarzy
diety diety/Shutterstock

Wydaje Ci się, że robisz wszystko?

Ćwiczysz, ograniczasz jedzenie, liczysz kalorie, zrezygnowałaś z tłuszczów, węglowodanów prostych...

A mimo to nie chudniesz.

Dlaczego?


Amerykanie wzięli pod lupę możliwe powody, dla których waga mimo usilnych prób stoi w miejscu.

Powodem mogą być przyczyny zdrowotne.

1. Problemy z tarczycą. Tarczyca produkuje hormony, które odpowiadają za prawidłowy metabolizm. Kiedy możemy podejrzewać, że powinniśmy się zbadać pod tym kątem? Gdy tracimy włosy, czujemy przemęczenie, nasza skóra jest sucha, mamy zatwardzenia, odczuwamy chłód bardziej niż inni czy cierpimy bóle w stawach.


2. Brak równowagi hormonalnej. My, kobiety, jesteśmy chodzącą huśtawką hormonów - ich poziom zmienia się w zależności od momentu cyklu miesiączkowego, w którym jesteśmy, gdy zachodzimy w ciążę, przechodzimy menopauzę lub gdy dojrzewamy jako nastolatki.

Gdy jednak zauważymy, że mamy szczególnie nieregularne miesiączki, trądzik, nadmierne owłosienie (szczególnie na twarzy), łatwo się denerwujesz i popadasz w złe nastroje, możesz być niemal pewna, że warto zbadać swój poziom hormonów. Powiedz o tym swojemu ginekologowi, by odpowiednio zdiagnozować problem.

3. Nietolerancja na pewne produkty spożywcze. Są osoby, które nie tolerują laktozy czy glutenu. Spożycie takich substancji może powodować wzdęcia, problemy z żołądkiem czy jelitami i zatrzymanie wody w organizmie (czyli nie tyjesz, ale czujesz się cięższa).

4. Zażywanie pewnych leków. Są specyfiki, których skutkiem ubocznym jest np. zatrzymanie wody w organizmie, są również takie, które spowalniają metabolizm (np. sterydy czy doustne środki antykoncepcyjne). Jeśli jesteś w trakcie leczenia, zasięgnij porady, czy leki, które zażywasz, mogą skutkować takimi problemami. Jeśli tak, spytaj o zamiennik lub alternatywną terapię. Nigdy nie kończ zaleconej przez lekarza terapii na własną rękę, wbrew zaleceniom.

5. Niewytłumaczone przybieranie na wadze może zwiastować problemy z krążeniem, nerkami czy wątrobą. Jeśli masz problemy z oddychaniem, opuchnięte kończyny czy wypryski skórne, powinnaś skonsultować się z lekarzem - leczenie może okazać się nie tylko niezbędne, ale i pilne.Pięć powodów z powodu których nie można schudnąć

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!