Picie herbaty jest gorsze dla zębów niż picie kawy? (FOTO)

przejdź do komentarzy
kawa kawa/iStock

Eksperci zabrali głos.

Praktycznie od zawsze słyszałyśmy, że kawa powoduje przebarwienia na zębach i że nadmierne spożycie jest szkodliwe również dla zębów. Okazuje się jednak, że o wiele gorsza dla szkliwa jest... herbata! Tak, eksperci znowu poruszają ten temat i ostrzegają!

ZOBACZ: CUDOWNA KAWA ZBOŻOWA I JEJ WŁAŚCIWOŚCI

- Szkliwo zęba jest naturalnie porowate i może absorbować garbniki znajdujące się w herbacie, co prowadzi do powstawania niechcianych brązowych przebarwień zębów - powiedział w rozmowie z Independent Jordan Kirk, ekspert marki White Glo.

W zębach znajdują się mikroskopijne wgłębienia, w których mogą gromadzić się cząsteczki jedzenia i picia, w tym również ​​pigmenty z ciemnych napojów, takich jak kawa i herbata. Gdy te osadzają się w pęknięciach - mogą powodować żółknięcie zębów.

Co ciekawe - największą ilość garbników znajdziemy w herbacie, która uchodzi za najzdrowszą. Mowa oczywiści o herbacie zielonej. Niezbyt dobre dla zębów jest również picie herbat owocowych. Kwaśne napoje mogą uszkadzać szkliwo.

Jest jednak sposób. Trzeba często myć zęby (najlepiej częściej niż 2 razy dziennie) i robić to dokładnie. Gdy poświęcisz jednorazowo 2 minuty to nie masz co obawiać się przebarwień.

ZOBACZ: CO MAJĄ WSPÓLNEGO KAWA I NAJMODNIEJSZE ZWIERZĘTA INSTAGRAMA?

Spodziewałyście się tego?Picie herbaty jest gorsze dla zębów niż picie kawy? (FOTO)

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!