Peelingowanie skóry głowy to dla nas coś nieoczywistego. A powinno być oczywiste! Nie tylko skóra na ciele potrzebuje regularnego złuszczania. Na skórze głowy zbierają się zanieczyszczenia, które mogą zatykać mieszki włosowe. Dlaczego jeszcze powinnyśmy regularnie stosować peeling do skóry głowy? Na nurtujące nas pytania odpowiedzieli eksperci z salonu Ecococospa przy ulicy Sarmackiej 6 w Warszawie. Jesteście zainteresowane?

ZOBACZ: FRANK BODY PREZENTUJE PEELING KAWOWY, KTÓRY… NIE BRUDZI ŁAZIENKI!

Peeling skóry głowy – dlaczego nie powinnyśmy pomijać tej czynności?

Peeling skóry głowy, podobnie jak tradycyjny peeling, pomoże nam usunąć z jej powierzchni pozostałości kosmetyków do stylizacji oraz obumarły naskórek. Jego działanie możemy porównać do działania peelingu enzymatycznego w związku z tym nie ma tutaj mowy o podrażnieniu skóry głowy, czy uszkodzeniu cebulek włosów. Szczególnie osoby borykające się przetłuszczaniem włosów i skóry głowy powinny na stałe wpisać do swojej pielęgnacji właśnie peelingi. Zabieg ten dodatkowo pobudza krążenie krwi, dotleniając i wzmacniając cebulki włosów – co przyczynia się do ich szybszego wzrostu.

Kto powinien wykonywać peeling?

Każdy! Zwłaszcza osoby, które używają produktów do stylizacji włosów, mają problemy z przetłuszczającą się skórą. W przypadku osób, które farbują włosy nie ma obawy o utratę, czy szybsze wypłukanie się koloru. Peeling możemy bez trudu wykonać samodzielnie w domu – należy to jednak zrobić kosmetykami, które są do tego przeznaczone. Zawsze możemy również zdecydować się na wizytę w sprawdzonym salonie fryzjerskim.

ZOBACZ: PŁACZESZ PRZY ROZCZESYWANIU WŁOSÓW? WIEMY, JAK POZBYĆ SIĘ KOŁTUNÓW BEZBOLEŚNIE

Peeling skóry głowy - dlaczego nie powinnyśmy pomijać tej czynności?

Co daje peelingowanie skóry głowy?

Przede wszystkim:
– Odświeżenie, regenerację i odbudowę komórek naskórka,
– Złagodzenie stanów zapalnych i podrażnień,
– Szybszy wzrost włosów, zmniejszenie wypadania,
– Włosy na całej długości są zdrowsze i mocniejsze.

Jaki peeling wybrać – z granulkami czy enzymatyczny? Czy taki peeling można zrobić w domu?

Dla bardzo wrażliwej skóry lepszy będzie peeling enzymatyczny natomiast dla skóry normalnej peeling z bardzo delikatnymi granulkami. Najważniejsze jest jednak, aby wybrać dobrej jakości produkty o naturalnym składzie bezpiecznym dla włosów i skóry głowy.

Jak często powinno się powtarzać tę czynność?

Powinniśmy to uzależnić od typu skóry oraz jej stanu. Przygodę z peelingami możemy rozpocząć od ich stosowania raz na trzy tygodnie, jeśli uznamy, że nasza skóra reaguje na nie dobrze możemy wykonywać je częściej.

ZOBACZ: DLACZEGO POWINNAŚ ZACZĄĆ ROBIĆ PEELING SKÓRY GŁOWY?

Peeling skóry głowy - dlaczego nie powinnyśmy pomijać tej czynności?