Peeling chemiczny latem?

przejdź do komentarzy
peeling chemiczny peeling chemiczny/Shutterstock

Chcesz się poddać takiemu zabiegowi? Możesz, ale..

Peelingi wykonywane w gabinetach kosmetycznych i medycznych są coraz popularniejsze. Nic dziwnego, bo pomagają one uporać się z mnóstwem niedoskonałości skóry, jak trądzikiem, bliznami, przebarwieniami czy zmianami związanymi z procesami starzenia. Obecnie wykonuje się je częściej i to bez względu na porę roku. Jeśli jednak decydujemy się na taki zabig, należy pamiętać o kilku rzeczach: nei możemy się opalać i musimy stosować kremy z wysokim filtrem UV.

– Jeżeli ktoś decyduje się na leczenie peelingami chemicznymi, musi sobie odpowiedzieć na pytanie, co dla niego jest ważne – opalenizna czy zdrowa, piękna skóra. Jeżeli będzie naprawdę unikać opalania i stosować filtry przez minimum dwa tygodnie po zabiegu, to może mu się poddawać przez cały rok – mówi agencji informacyjnej Newseria Lifestyle Oksana Zarewicz, specjalista dermatolog-wenerolog z gabinetu dermatologii ogólnej i estetycznej Bellderma.

Peeling nie może być wykonany nie tylko wtedy, kiedy pacjent planuje ekspozycję na słońce. Wszelkie zmiany skórne, np. jak świeże zadrapania, także mogą być przeciwwskazaniem do wykonania peelingu, ponieważ mogłoby to doprowadzić do rozprzestrzenienia infekcji czy podrażnienia.

– Jeżeli w dniu zabiegu pacjenci mają zmiany na skórze w obrębie tej okolicy, w której będziemy wykonywać zabieg, to jest to przeciwwskazaniem. Podobnie jak infekcja aktywna np. opryszczka. To są takie rzeczy, które wykluczają każdy peeling, nie tylko ten, który robimy w ciągu całego roku – podkreśla Oksana Zarewicz.

Ceny zabiegów zaczynają się od 100 zł.

Czytaj więcej:

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!