Pastylki do zębów zamiast pasty? To może zmienić Twój poranek

przejdź do komentarzy
mycie zębów mycie zębów/instagram@bitetoothpastebits

Czy w końcu wymyślili sposób na przedłużenie porannej drzemki?

Szacuje się, że każdego roku na wysypiska śmieci trafia około miliarda pustych opakowań past do zębów. To przygnębiająca wiadomość, ale na szczęście silnie rozwijający się ruch ochrony środowiska ma coraz więcej zwolenników, w tym wiele firm kosmetycznych.

ZOBACZ TEŻ: WŁAŚNIE OKAZAŁO SIĘ, ŻE DO TEJ PORY WSZYSTKIE MYŁYŚMY ZĘBY ŹLE

Jedną z nich jest firma Bite, która postanowiła zrobić coś z tym faktem i ograniczyć zanieczyszczenia środowiska. A tym pomysłem są właśnie pastylki do mycia zębów. Zawierają w sobie same naturalne składniki, takie same, które można znaleźć w ekologicznych pastach.

A teraz najważniejsze, czyli jak je stosować? Producent przekonuje, że wystarczy ją ugryźć, a wtedy zacznie wytwarzać się piana, wystarczy więc chwycić za szczoteczkę i zacząć myć zęby, tak samo jak w przypadku używania pasty. Kolejnym plusem jest to, że nie potrzebujesz wody (pomijając czynność płukania ust).

Ale to nadal nie koniec zalet – pastylki są pakowane w szklanych słoiczkach, dzięki czemu nie ma tam nawet grama szkodliwego dla środowiska plastiku. Niestety nie są jeszcze dostępne na polskim rynku, ale można zamówić je na stronie producenta.

ZOBACZ TEŻ: UŻYWASZ NICI DENTYSTYCZNYCH? SPRAWDŹ ICH SKŁAD, MOŻE OKAZAĆ SIĘ NIEBEZPIECZNY

Co Wy na to?


Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (2): sortuj
  • gość 31-01-19, 23:35 cytuj
    gość, 30-01-19, 18:58 napisał(a):
    Chcę to! :) Od wielu lat kupuję pasty bez kartonowych pudełek.

    Kartonowe pudelko to pikus. Ten kartonik rozlozy sie szybko. Gorzej z tym calym plastiliem, ktory wyrzucamy codziennie, a ktpry rozklada sie 500lat. Szklo w ogole sie nie rozklada. Problem tkwi w gospodarce, ktora jest za duza. Produkty powinny byc regionalne. Przezyjemy bez pomaranczy, cytryn, kokosow i bananow.
  • gość 30-01-19, 18:58 cytuj
    Chcę to! :) Od wielu lat kupuję pasty bez kartonowych pudełek.