Oto powód, dla którego PRZENIGDY nie powinnaś nosić takich butów

przejdź do komentarzy
viral viral/© StarStock

Przeczytajcie!

Pamiętacie moment, gdy przed kilkoma sezonami modne stały się Crocsy i buty im podobne hitem? Od tego - nie da się ukryć - przykrego czasu trwa nieprzerwana walka między fankami tego typu obuwia i krytykującymi je.

ZOBACZ TEŻ: To koniec niebieskiej torby z Ikei! Zastąpi ją...

Okazuje się, że do argumentów przeciw noszeniu butów w tym stylu dołączyły właśnie głosy lekarzy. Wygląda na to, że są one nie tylko wyjątkowo mało estetyczne, ale i szkodliwe...

Lekarze przestrzegają przede wszystkim przed fasonem tego typu butów, szczególnie w przypadku kiepsko wykonanych podróbek. Szerokie, luźne, źle wyprofilowane... Wyobraźcie sobie, co mogą zrobić ze stopą przy dłuższym czasie chodzenia w nich. Nie wspominając o tym, że nie stanowią one żadnego - tak przecież ważnego - ustabilizowania dla pięty.

Jest to tym bardziej problematyczne, jeśli weźmiemy pod uwagę, że najczęściej buty takie zobaczyć można nie tylko u osób młodych, ale i małych dzieci!


Co więcej, przez to, że obuwie nie trzyma się dobrze na stopie i nie chroni jej, może stać się przyczyną nie tylko deformacji, ale też wypadków. Przypadek taki miał miejsce w Singapurze, gdzie dwulatka - w wyniku zaklinowania się gumowego buta w konstrukcji schodów - straciła palce stopy...

Dodatkowo, szkodzić może nie tylko złe wyprofilowanie, ale i materiały, z których wykonano buty. Sztuczne tworzywa i farby nierzadko powodują poważne podrażnienia.

ZOBACZ TEŻ: Crocs: najbrzydsze buty świata

Cóż... To zmienia podejście do tego typu obuwia?


Oto powód dla którego PRZENIGDY nie powinnaś ności takich butów

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!