Oto dowód na to, że instagram i rzeczywistość nie mają ze sobą nic wspólnego

przejdź do komentarzy
instagram instagram/instagram.com/celebface

Czy kiedyś przestaniemy się łudzić, że tam jest coś prawdziwego?

O szkodliwości instagrama napisano już morze słów. Niemniej widać nadal, że mimo wysokiej świadomości na temat tego, czym naprawdę jest instagram, bardzo wiele osób cierpi z powodu FOMO (z ang. Fear OF Missing Out) oraz dostaje kompleksów z powodu widoku szarej rzeczywistości za oknem. Wiele osób działa dość prężnie, aby walczyć z wizerunkiem instagrama. Najłatwiej zwyczajnie pokazać... prawdę.

ZOBACZ TEŻ: JAK DZISIAJ WYGLĄDA IDEAŁ, DO KTÓREGO PORÓWNUJE SIĘ WIĘKSZOŚĆ KOBIET NA ŚWIECIE?

Profil na instagramie @celebface dość często pokazuje jak influencerki oraz modelki czy telewizyjne gwiazdy zakłamują rzeczywistość swoimi zdjęciami. Zestawiają zdjęcia twarzy gwiazd z czerwonych dywanów, robione z fleszem oraz bez photoshopa z tymi, które gwiazdy same zamieszczają.

Jednak celebryci to nie jedyna grupa osób, która wykorzystuje instagram i photoshopa by "żyć swoim udawanym życiem" i utwierdzać swoich followersów w przekonaniu, że ich codzienność odbiega od tej, którą wiedzie większość z nas. Oto świetne przykłady takich zdjęć - odpowiednia poza, filtry, photoshop czy aplikacje poprawiające urodę bardzo często zniekształcają rzeczywistość. To trochę tak, jakby instagram był innym światem. Takim oderwanym od rzeczywistości.Nie próbuję tutaj nikomu wmawiać, że pełne kształtów kobiety nie są piękne - wręcz przeciwnie. Zastanawiam się tylko, dlaczego tak bardzo próbujemy ukrywać prawdę. Przecież nikt nas do tego nie zmusza, robimy to zupełnie świadomie i z własnej woli.

ZOBACZ TEŻ: Polskie gwiazdy: Instagram KONTRA rzeczywistość (To po prostu trzeba zobaczyć)

Myślicie, że taki trend długo się jeszcze utrzyma? Jak długo będziemy się oszukiwać w imię... kilku serduszek więcej?

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (5): sortuj
 • gość 06-02-19, 20:05 cytuj
  To jeszcze nic. Niektórych koleżanek ze studiów na insta nie poznaję.
 • gość: madry rozum 01-02-19, 16:33 cytuj
  Mamy wałeczki, grube uda. Matka Polka - kilka kg nadwagi. To normalne. Nienormalne jest wmawianie nam, że musimy być piękne, chude i młode. To nabija kiesę firmom kosmetycznym, odzieżowym, aptekom, lekarzom itd.
 • gość 30-01-19, 13:30 cytuj
  Z takich kont na IG lubię wejść na Beauty.false Zawsze poprawia mi humor widząc jak te "piękności" poprawiaja na zdjęciach dosłownie wszystko
 • gość 30-01-19, 13:22 cytuj
  Tylko idiotki inspirują się instagramem i innymi stronami tego typu
 • gość: dziewczynabonda 30-01-19, 10:10 cytuj
  Dokładnie tak! Rzeczywistość insta może przyczynić się do popadania w kompleksy.... trzeba co jakiś czas przypominać sobie, że jest to rzeczywistość zniekształcona i dziękuje Wam za ten artykuł :) Pozdrawiam