Oto dlaczego przed depilacją nie powinno się przyjmować tabletek przeciwbólowych

przejdź do komentarzy
depilacja depilacja/© iStock

Nie wolno też pić kawy!

Depilowanie nóg (po raz pierwszy) może wydawać się nieco przerażające. Pierwsze woskowanie bikini może brzmieć jak horror. Uczucie gładkości przez wiele dni jest bezcenne, dlatego wiele z nas decyduje się na podróż w nieznane.

Wraz z podjętą decyzją pojawiają się pierwsze niewiadome. Jeśli usłyszysz niewłaściwe rady, możesz skończyć wierząc w coś, co jest całkowicie nieprawdziwe. Aby ułatwić Ci poruszanie się po świecie woskowania, golenia i laserowania stworzyłyśmy listę mitów i faktów, które warto znać.

ZOBACZ TEŻ: CZY NA OGOLONEJ TWARZY, MAKIJAŻ MOŻE WYGLĄDAĆ LEPIEJ? CZYM JEST DERMAPLANING

FAKT: Woskowanie powoduje, że włosy odrastają słabsze

Wraz z regularnym woskowaniem, włosy staja się znacznie cieńsze i słabsze. Z biegiem czasu depilacja staje się szybka, łatwa i bezproblemowa.

MIT: Po goleniu Włosy stają się grubsze i ciemniejsze

To jeden z najstarszych i najczęściej występujących mitów dotyczących golenia. W zasadzie nie wiadomo, dlaczego komuś przyszło to do głowy. Golenie usuwa włosy z powierzchni skóry, więc nie wpływa, ani na kolor ani na grubość włosów, które zaczynają rosnąć w głębokiej warstwie skóry.

ZOBACZ TEŻ: OKAZUJE SIĘ, ŻE DO TEJ PORY WSZYSTKIE GOLIŁYŚMY NOGI ŹLE! JAK TO MOŻLIWE?!

FAKT: Nie należy przycinać włosów przed woskowaniem

To tylko strata czasu, więc najlepiej zostawić to profesjonalistom. Idealne przygotowane włosy do depilacji, powinny być długie jak ziarno ryżu, ale nie martw się, jeśli są dłuższe. Jeśli golisz nogi i chciałabyś zdecydować się na woskowanie, zalecamy pozostawienie włosów bez golenia na około trzy tygodnie.

FAKT: Nie powinno się pić kofeiny przed woskowaniem

Prawdopodobnie nigdy się nad tym nie zastanawiałaś, ale kofeina może sprawić, że Twoja skóra będzie bardziej podatna na ból. To samo dotyczy środków przeciwbólowych. Jeśli w ich skład wchodzi kofeina, spowoduje to ryzyko cierpienia podczas woskowania. Jeśli szukasz najbardziej bezbolesnego woskowania, wszystko sprowadza się do wizyty u profesjonalistki.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość: Majka77 10-07-18, 14:20 cytuj
    To racja, że nie wolno brać tabletek przed depilacją a już laserową zwłaszcza. Ja w Instytucie bielenda robię właśnie depilację łydek i jestem zachwycona efektem, w końcu nie muszę golić łydek każdego dnia
    Nie masz konta? Zarejestruj się!