Oto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie

przejdź do komentarzy
najdroższe suknie świata najdroższe suknie świata/luxurytopics.com

Drogie, ale czy piękne?

Dla tych sukni ślubnych naprawdę łatwo stracić głowę. Trudno się dziwić - te zdobienia, hafty, materiały... Choć ceny boleśnie sprowadzają na ziemię. Mogą przyprawić o zawrót albo ból głowy. W końcu lista, którą mamy dla Was dzisiaj, to zestawienie 10 najdroższych sukni ślubnych świata.

ZOBACZ TEŻ: Suknie ślubne, które okazały się być ślubnymi... koszmarkami

Zobaczcie, czy wszystkie są warte swojej ceny i czy wyglądają na nią...

10.

Suknia Imperial Pearl SyndicateOto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie
Ta powstała w latach 50. kreacja wsławiła się nie tylko sporą ilością materiału zużytego do jej wykonania, ale przede wszystkim 100-tysiącami pereł, którymi została ozdobiona. Jej koszt to 100 tys. dolarów.


9.

Suknia Bach Ngoc Xiem YOto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie
Kosztująca 117 tys. dolarów wietnamska suknia na swoją cenę zasłużyła najlepszej jakości jedwabiem i satyną. Nie tylko one podnoszą jednak jej wartość. Nie mniej znaczące jest ponad 220 diamentów i 100 rubinów zdobiących gorset.


8.

Suknia z 9,999-karatowymi kamieniamiOto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie
To właśnie niemal 1000-karatowe wykończenie tej wykonanej w Chinach sukni najmocniej wpłynęło na jej cenę. Sięga ona prawie 160 tys. dolarów.


7.

Platynowa suknia ślubnaOto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie

Jest to kolejne dzieło mody ślubnej wykonane na terenie Chin. Panna młoda chcąca włożyć na siebie platynową kreację, będzie musiał zapłacić za nią 250 tys. dolarów.


6.

Suknia Mauro AdamiOto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie
Kreacja wyszła z pracowni włoskiego projektanta, Mauro Adami. Na swoją cenę - 372 tys. dolarów - i wyjątkowość zasłużyła materiałem, z którego została wykonana. Jest nim mieszanka jedwabiu i platyny dająca metaliczny połysk, zdobiona ręcznymi haftami.


5.

Suknia ślubna Kate MiddletonOto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie
Kate Middleton zapisała się w historii nie tylko jako żona księcia Williama, ale i posiadaczka jednej z droższych sukni ślubnych świata. Kreacja zaprojektowana przez Sarah Burton, w której powiedziała sakramentalne "tak", warta jest 388 tys. dolarów.


4.

Suknia Danasha LuxuryOto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie
Choć jej cena może na to nie wskazywać, w porównaniu z pozostałymi kreacjami z lity, suknia wydaje się być minimalistyczna. Nie zdobią jej skomplikowane hafty, ani robiący wrażenie tren. O jej cenie - 1,5 mln dolarów - stanowią ręcznie selekcjonowane 75-karatowe belgijskie diamenty i 250-gramowe elementy z 18-karatowego złota.


3.

Suknia ślubna z pawich piórOto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie
To na pewno jedna z najbardziej charakterystycznych sukni z tej listy. 1,5-milonowe dzieło wykonane zostało przez Verę Wong z ponad 2 tys. pawich piór.


2.

Suknia Yumi KatsuraOto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie
Kosztująca 8,5 mln dolarów kreacja Yumi Katsura zasłużyła na miano jednej z najdroższych dzięki mieszance satyny, jedwabiu i białego złota, która stała się bazą materiału sukni. Dopełnieniem ceny i stylizacji są diamenty i ręcznie przyszywane perły, dokładnie 1000...


1.

Diamentowa suknia ślubnaOto 10 najdroższych sukni ślubnych na świecie
Ta kosztująca 12 mln dolarów diamentowa kreacja to projekt stworzony przez projektancko-jubilerski duet. Renee Strauss i Martin Katz zdecydowanie przyłożyli się do swojej pracy. Jej efektem jest najdroższa suknia ślubna świata. Dzieło z 2006 roku zdobi w sumie aż 150 karatów! W tym przypadku cena nie dziwi w ogóle.

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!