Ostrzegamy! Te kremy z filtrem nie chronią przed słońcem!

przejdź do komentarzy
opalanie opalanie/© iStock, British Association of Dermatologis

To zdjęcie mówi wszystko!

Produkty nawilżające z filtrem SPF, do tej pory były uważane za skuteczny sposób na ochronę przed słońcem. Najnowsze badanie, którego wyniki ogłoszono podczas dorocznej konferencji Brytyjskiego Stowarzyszenia Dermatologów, sugerują coś zupełnie innego…

Korzystając ze specjalnie zmodyfikowanej kamery, która widzi promienie UV, naukowcy z Uniwersytetu w Liverpoolu znaleźli dowody na to, że kremy nawilżające z SPF są dużo mniej skuteczne w blokowaniu promieniu UV, niż przypuszczano i na przykład w porównaniu do konwencjonalnych kremów przeciwsłonecznych.

Dlaczego tak się dzieje? Choćby dlatego, że ludzie nakładają cieńsze warstwy kremów nawilżających z filtrem SPF na twarz i nie rozprowadzają ich tak dokładnie, jak kremów przeciwsłonecznych.

ZOBACZ TEŻ: STOSUJESZ TABLETKI PRZECIWSŁONECZNE? EKSPERCI WYDALI OFICJALNY KOMUNIKAT!

Uczestników badania sfotografowano po nałożeniu kremu przeciwsłonecznego oraz kremu nawilżającego do twarzy SPF. Kiedy ochrona przed promieniami była skuteczna twarz wydawała się ciemniejsza.


Niestety kremy nawilżające z filtrem SPF nie sprawdzają się zbyt dobrze w ochronie przeciwsłonecznej. Nasze badania nie zakładają, że kremy nawilżające SPF nie działają wcale, a jedynie, że nie są skuteczne w takim samym stopniu jak tradycyjne kremy przeciwsłoneczne- tłumaczy Matthew Gass.

ZOBACZ TEŻ: DOMOWA MASECZKA, KTÓRA URATUJE SKÓRĘ, GDY PRZESADZISZ Z OPALANIEM!

Choć kremy nawilżające z filtrem SPF są skuteczne, nie zapewniają takiej samej ochrony przed słońcem jak standardowe kremy przeznaczone do opalania. Jeśli wybierasz się na wakacje, pamiętaj aby zabezpieczać się przed promieniami UV z głową.

Co o tym myślicie?


Ostrzegamy! Te kremy z filtrem nie chronią przed słońcem!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Wasze komentarze (4): sortuj
 • gość: Gość Rozsądny 09-07-18, 17:54 cytuj
  Wy chyba nawet nie czytacie ze zrozumieniem.. Jaki mądry człowiek to napisał "alez sciema i paskudny marketing kremow z filtrem. " - skoro dziewczyna wysmarowała się pianką męża do golenia zawierającą aloes. Widzicie tu chociaż jedną wzmiankę o kremie z filtrem?
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość 07-07-18, 20:32 cytuj
  gość, 07-07-18, 11:10 napisał(a):
  Wszystkie kremy to wielkie oszustwo i biznes. Opalanie się bez kremu pozwala uniknąć poparzeń , dostarczyć witaminy D i uniknąć chemi która jest we wszystkich kremach.

  Co rozumiesz poprzez opalanie? Co najmniej godzinna xelowa ekspozycje na slonce, potocznie nazywana, lezeniem plackiem na kocu, zeby sie opalic? Czy opalanie sie przy okazji spaceru, jazdy na rowerze itd? Bo lezenie plackiem, czy z kremem czy bez spowoduje starzenie sie skory, wzrost mozliwosci wystapienia czerniaka itd. Opalanie sie celowe jest bez sensu. Ani to ladnie nie wyglada, ani to nie jest zdrowe. Te kremy to oczywscie biznes, a ludzie choruja. Wystarczy do pol h dziennie byc na sloncu i wit D wytworzy sie.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość 07-07-18, 11:10 cytuj
  Wszystkie kremy to wielkie oszustwo i biznes. Opalanie się bez kremu pozwala uniknąć poparzeń , dostarczyć witaminy D i uniknąć chemi która jest we wszystkich kremach.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!
 • gość 07-07-18, 02:13 cytuj
  Nono... nawet wlosy pociemnialy przy kremie do opalania z filtrem:D alez sciema i paskudny marketing kremow z filtrem.
  Nie masz konta? Zarejestruj się!