Osoby o pełnych ustach wyglądają młodziej

przejdź do komentarzy
uroda uroda/Cover

Już wiecie, dlaczego aktorki tak o nie dbają.

Nic tak nie odejmuje lat, jak pełne, duże usta - twierdzą badacze. Daily Mail opublikował wyniki badań, podczas których analizowano wpływ kondycji tej części twarzy na ocenę wieku, w jakim znajdowała się dana osoba.


Okazało się, że większe usta sprawiają, że dana kobieta jest oceniana na młodszą. Wąskie usta kojarzą się z upływem lat i postarzają twarz - twierdzą badacze.

Coś w tym musi być. Faktycznie - już po trzydziestce usta zaczynają tracić swój powab. Zanim skończymy 40 lat, nasze wargi tracą pierwotną sprężystość i pełność. Ten proces dla wielu osób kończy się na etapie ust, których niemal nie widać - wąziutkie, schowane wargi ma spora grupa kobiet w podeszłym wieku. Nie wszystkie jednak - wśród badanych kobiet były takie, których usta od dolnej do górnej krawędzi mierzyły nawet ponad 2 centymetry. Obok nich zdarzały się panie o ustach wąziutkich zaledwie na 3 milimetry.

Wyniki badań nie są chyba żadną rewelacją. Kobiety podświadomie dążą do efektu jak najpełniejszych, dużych ust. Pomadki, błyszczyki, nie mówić już o zabiegach powiększających usta - z tego wszystkiego korzystamy chętnie i często.

Ale tak to już jest z naukowcami - często zdarza się im wyważać już otwarte drzwi...

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!