Odstaw kosmetyki. Odkurzanie włosów zapewnia lepszy i natychmiastowy efekt

przejdź do komentarzy
włosy włosy/Istock, Instagram @salsalhair

Pozwolicie swojemu fryzjerowi na coś takiego?

Pastelowe, tęczowe, platynowe włosy – najnowsze trendy w koloryzacji zmieniają się w mgnieniu oka. Wszystkie te nowości, które oczywiście wyglądają zachwycająco, odciskają piętno na kondycji naszych włosów, powodując ich wysuszenie i mocne osłabienie. Maski do włosów, rytuały piękna, odżywki i ampułki pomogą tylko częściowo naprawić szkody wyrządzone koloryzacją. Ale, jak wszyscy wiemy, nie da się odbudować włosów, bez obcięcia zniszczonych, rozdwojonych pasm. Co więc zrobić, by odzyskać piękne włosy, bez strat na ich długości? Odpowiedzią jest odkurzanie włosów.

ZOBACZ TEŻ: PROFESJONALNE TRIKI, KTÓRE SPRAWIĄ, ŻE PROBLEM PRZETŁUSZCZONYCH WŁOSÓW ZNIKA

Odkurzanie to metoda, dzięki której nie musisz martwić się o to, że stracisz swoją dotychczasową długość włosów. Technika ta bazuje na odcięciu jedynie uszkodzonych miejsc. Można to zrobić wycinając jedynie zniszczone, rozdwojone punkty z każdego pasma włosów, na całej ich długości.

Jak to działa? Wyobraź sobie usuwanie zanieczyszczeń z ubrań. Jeśli chcesz wygładzić włosy najlepiej jak to tylko możliwe, musisz sprawić, by zniknęły „złe” i zniszczone miejsca – musisz się ich po prostu pozbyć.

Tak naprawdę to bardzo czasochłonna technika. W rzeczywistości nie jest to zwykłe podcięcie końcówek. Każdy kosmyk jest szczegółowo przycinany i kształtowany. Jest to raczej nowa forma pielęgnacji niż typowe strzyżenie.

ZOBACZ TEŻ: 100 LAT KOLORYZACJI WŁOSÓW. TAK ZMIENIAŁY SIĘ TRENDY NA PRZESTRZENI LAT


Ta metoda może być stosowana na każdym rodzaju włosów, ale przed rozpoczęciem całego procesu muszą być one dobrze wygładzone, aby zobaczyć, w którym miejscu występują uszkodzenia.

Jeśli martwisz się, że taki zabieg rozrzedzi Twoje włosy, jesteś w błędzie. W rzeczywistości pozbywasz się jedynie martwych, wysuszonych miejsc. Rozdwojone pasma idą coraz dalej, uszkadzając kolejne miejsca, co prowadzi do pogorszenia stanu włosów na całej ich długości, dlatego lepiej jest pozbyć się ich jak najszybciej.

Co myślicie o takiej regeneracji?Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (4): sortuj
 • gość 02-05-19, 16:40 cytuj
  gość, 01-05-19, 19:40 napisał(a):
  dużo lepszą metodą jest Velaterapia na włosy,Stosuje od lat jest rewelacyjna.


  Możesz coś więcej powiedzieć na ten temat? Jak długo utrzymuje się efekt? Jak wyglądają/zachowują się włosy po kilku tyg od zabiegu? I czy na farbowanych można to stosować?
  Zastanawiam się nad tym zabiegiem. Fryzjerka zachwala ale za bardzo nie wierzę fryzjerom, za wiele razy zawiedli moje zaufanie ;p
 • gość 01-05-19, 19:40 cytuj
  dużo lepszą metodą jest Velaterapia na włosy,Stosuje od lat jest rewelacyjna.
 • gość 01-05-19, 12:04 cytuj
  Oczywiscoe, ze to oslabi wlosy, bo jest to niejako cieniowanie.
 • gość 04-09-18, 09:59 cytuj
  Po podobnym zabiegu split enderem efekt był może przez 2 tygodnie, wydaje mi się, że bardzo osłabiło to wygładzone koncówki i tylko sprawiło, że były bardziej podatne na zniszczenia... ale na nożyczki może się jeszcze skusze