Odchudź swoją torebkę

przejdź do komentarzy
torebki torebki/zeberka.pl

Wielkie worki, w których nosimy pół pokoju? Lepiej nie...

Mówi się, że nie ma rzeczy, której nie można znaleźć w damskiej torebce. Faktycznie, nosimy w nich niemal wszystko - od kosmetyków, przez telefon, portfel, dokumenty, notatniki, książki… aż po klucze i chusteczki.

Często bywa tak, że torebki zmieniają się w składowisko rzeczy niepotrzebnych, które wrzucamy do ich środka, zapominając o nich. Przez to waga torebek rośnie, a z nią zagrożenie naszego zdrowa.

Czym to grozi?

Przede wszystkim, noszenie przeładowanego wora wywiera ucisk na mięśnie i nerwy.

- To może prowadzić do bólów ramion i szyi - mówi Karen Erikson, chiropraktyk z Nowego Jorku.


Dlatego warto wybierać lekkie torebki, a wewnątrz umieszczać wyłącznie podstawowe wyposażenie. Rzeczy takie jak dodatkowe książki lub laptopy powinno się nosić w plecaku lub osobnej torbie.

Zwróć uwagę na to, czy paski nie są zbyt cienkie. Jeśli torebka zostawia czerwone ślady na ramieniu, oznacza to, że właśnie tak jest.

Idealna byłaby torba noszona na ukos przez piersi, z paskiem o szerokości min. 7,5 cm.

Dbaj o nią
Zadbana torebka to czysta torebka. Przyznaj się, ile masz w niej papierków, monet, które wypadły z porftela czy innych, przypadkowo wrzuconych rzeczy? Regularnie rób "przegląd" - opróżnij torebkę i wytrzep lub odkurz ręcznym odkurzaczem, wyrzuć śmieci, a rzeczy, które włożysz ponownie, wytrzyj wcześniej dokładnie.
Źródło: Shape, 10/2012
 


Odchudź swoją torebkę

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!