Od dziś już nigdy nie wyrzucisz woreczka z krzemionką

przejdź do komentarzy
woreczki z krzemionką woreczki z krzemionką/Starstock

10 zaskakujących sposobów na ich wykorzystanie.

Worki krzemionkowe umieszczane w większości przesyłek, kartonach z butami, czy opakowaniach po kosmetykach, schowane pod folią bąbelkową najczęściej są dla nas zbytecznym dodatkiem i szybko lądują w koszu.

Okazuje się jednak, że krzemionka nie jest tak bezużyteczne, jak mogłoby się wydawać. Wręcz przeciwnie: posiadają cały szereg zastosowań.

Woreczki są wypełnione dwutlenkiem krzemu; substancją, która pochłania wilgoć.

Oto 10 najlepszych sposobów, jak możemy je wykorzystać:

Naprawią mokry telefonJeśli miałeś pecha i upuściłeś telefon do wody, jak najszybciej umieść go w misce wypełnionej kulkami. Teraz telefon ma duże szanse na przeżycie.

Przedłużą trwałość kosmetyków do makijażuJeśli umieścisz woreczek w swojej kosmetyczce, zabezpieczysz przed krzepnięciem wszystkie produkty na bazie proszku. Przedłużysz i przydatność o kilka miesięcy!

Od dziś już nigdy nie wyrzucisz woreczka z krzemionką


Osuszą parasolJeśli chcesz szybko wysuszyć parasol, włóż do torby na parasol trzy woreczki. Zdziwisz się jak szybko wyschną!

Sprawią, że buty nie zaczną nieprzyjemnie pachniećTorby krzemionki pochłaniają pot zostawiając buty pachnącymi i świeżymi.

Pomogą sztućcom zachować blask nowościJeśli chcesz uniknąć procesu matowienia świeżego zestawu sztućców, umieść kilka saszetek w szufladzie na sztućce.

Uchroń ręczniki przed zapachem wilgociRęczniki mogą szybko zyskać nieprzyjemny zapach wilgoci po kilku zastosowaniach. Podczas przechowywania ręczników, umieść saszetkę krzemionkową między każdym ręcznikiem, aby dłużej zachować ich świeżość.

Od dziś już nigdy nie wyrzucisz woreczka z krzemionką


Sprawią, że ubrania po siłowni nie będą śmierdziećPo treningu na siłowni umieść rzeczy w siatce z woreczkiem z krzemionką. Unikniesz rozejścia się przykrego zapachu po całej torbie, czy plecaku.

Od dziś już nigdy nie wyrzucisz woreczka z krzemionką


Czytaj także: W szpilkach od Christiana Louboutina na siłownię? (FOTO)

Wysuszą stroje kąpieloweWoreczki znacznie przyspieszą proces wysychania kostiumów kąpielowych.

Zabezpieczą zdjęciaUpewnij się, że cenne zdjęcia są bezpieczne umieszczając kilka saszetek w albumach fotograficznych. Pamiętaj, że wilgoć może uszkodzić zdjęcia.

Uchronią biżuterię przed matowieniemWoreczki z krzemionką sprawią, że Twoja biżuteria nie zaśniedzieje i nie zmatowi się.


Od dziś już nigdy nie wyrzucisz woreczka z krzemionką

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!