Nowa moda: chwalenie się świetnym ciałem po ciąży

przejdź do komentarzy
caroline berg eriksen caroline berg eriksen/MariaKang / http://instagram.com/fotballfrue

Internet huczy: czy to wpędzanie innych pań w kompleksy kosztem własnego ego?

Internetem rządzi próżność - nie ma się co oszukiwać. W dobie Instagrama i Facebooka liczy się dobra fotka. Ulegają temu nie tylko celebryci. Fotograficzny lans jest prosty, bo nie musimy nawet prosić o zdjęcie, o profesjonalnej sesji nie wspominając. Wystarczy stanąć przed lustrem, chwycić za smartfona i… wywołać burzę.

Blogerka i żona piłkarza, Caroline Berg Eriksen, właśnie zapoczątkowała zamieszanie, gdy zamieściła w sieci swoje zdjęcie w bieliźnie. Fotka jakich wiele, gdyby nie fakt, że ta zgrabna kobieta z super płaskim brzuchem cztery dni wcześniej urodziła dziecko.

26-letnia Eriksen jest żoną Larsa-Kristiana Eriksena, norweskiego piłkarza i kobietą, która prowadzi popularny w Skandynawii blog zatytułowany Fotbal Frue (fotbalfrue.no). 28 listopada na jej Instagramowym koncie pojawiła się fotka, na której widzimy ją wyglądającą tak, jakby nigdy nie była w ciąży. Reakcja blogerów była błyskawiczna: to zdjęcie jest fałszywe.

Czy na pewno? Ekrisen zapewnia, że naprawdę ekspresowo wróciła do dawnej sylwetki. Kto widział ją na krótko przed porodem (to też można zobaczyć na jej Instagramie) zdziwi się, jak mały był jej ciążowy brzuszek.

Skandal tylko pomógł blogerce - liczba dziennych odwiedzin na jej stronie podwoiła się.

Caroline tłumacząc się w rozmowie z Good Morninrg America powiedziała:

Podczas ciąży wszyscy mówili mi, że moje ciało nigdy już nie będzie takie samo. Chciałam pokazać, że to nie jest do końca prawda. Trzy minuty po porodzie znów czułam się sobą.


Australijska blogerka, Rebecca Sparrow, nie zgadza się z tymi i to, co zrobiła Erikssen nazwała "obscenicznym".


- Rywalizacja między kobietami, które urodziły dziecko i natychmiast chcą usunąć ze swojego ciała ślad po tym, że kiedykolwiek nosiły dziecko, jest obsceniczna. Nie znajduję innych słów na to, by to opisać.


Nowa moda: chwalenie się świetnym ciałem po ciążyErikssen ma jednak rzesze wielbicielek i kobiet, które myślą podobnie. Pewna kalifornijska trenerka, 32-letnia Maria Kang, fitnessu również wywołała skandal i oburzenie, gdy zamieściła na swoim Facebooku zdjęcie ze swymi trzema synami, prezentując jednocześnie płaski, umięśniony brzuch. Nad nimi widnieje podpis: "Jaka jest twoja wymówka?". Kang przekonuje, że dobry wygląd zależy od nas samych i naszej determinacji. Coś, pod czym podpisałaby się Ewa Chodakowska. Gdy kobiety zaczęły się burzyć w reakcji na zdjęcie Kang, ta wyjaśniła, że jako była bulimiczka rozumie trudności z postrzeganiem własnego ciała:

Przykro mi, że zdjęcie zostało odebrane w tak negatywny sposób. Nie będę wchodzić w szczegóły, rozwodzić się nad tym, że miałam problemy z odżywianiem, prowadzę dwa biznesy, nie mam niani, nie jestem naturalnie chuda i nie mam osobistego trenera. Powiem tylko, że to, jak WY to interpretujecie, to nie moja wina.

 


Nowa moda: chwalenie się świetnym ciałem po ciąży

Caroline Berg Eriksen pod koniec ciąży. Miała bardzo mały brzuszek - może stąd super łatwy i szybki powrót do dawnej sylwetki?

Nowa moda: chwalenie się świetnym ciałem po ciąży

Nowa moda: chwalenie się świetnym ciałem po ciąży

Na swoim Instagramie Caroline Berg Eriksen pochwaliła się pociążową figurą - twierdzi, że zdjęcie powstało zaledwie 4 dni po porodzie!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!