Nowa kampania przeciw gwałtom Terre Des Femmes robi furorę

przejdź do komentarzy
terre des femmes terre des femmes/mat. pras.

Nie oceniaj po długości spódnicy...

... ani głębokości dekoltu i wysokości obcasów. Choć wydaje się to oczywiste, nie każdemu udaje się oderwać od stereotypowego myślenia o kobietach i ich sposobie ubierania się. Szczególnie dotyczy to męskiego spojrzenia na świat. Przeciwko krzywdzącym ocenom i niejednokrotnie idącym za nimi poczuciu przyzwolenia wystąpiła organizacja Terre Des Femmes swoją najnowszą kampanią społeczną.

ZOBACZ TEŻ: #StopGwałtom, czyli wspaniała inicjatywa polskich mężczyzn!

Don't measure a woman's worth by her clothes - właśnie to hasło wzmacnia przekaz zdjęć, które stały się bazą trzech plakatów. Doskonale obrazują one sedno problemu, a równocześnie absurdalność tak przedmiotowego podejścia do kobiet.

Trudno inaczej ocenić to, że na sposób postrzegania kogokolwiek może mieć wpływ kilka centymetrów wysokości obcasów bądź długości spódnicy. A jednak... Niektórym wyjątkowo łatwo przychodzi szufladkowanie wedle tej miary. Co więcej, nierzadko staje się ono usprawiedliwieniem gwałtu.

Na takie podejście nie może być pozwolenia - co w kampanii podkreśla szwajcarska fundacja.


Przypomnijmy, że w ostatnim czasie jest to już kolejna inicjatywa wymierzona przeciwko usprawiedliwianiu gwałtów na kobietach. Wcześniejszą była akcja "facetów w spódnicach" opatrzona m.in. hashtagami #StopGwałtom i #HeForShe.

Myślicie, że obie akcje odniosą pozytywny skutek?


Terre Des Femmes

Terre Des Femmes

Terre Des Femmes

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!