Noc z Harper's Bazaar!

przejdź do komentarzy
noc harper's bazaar noc harper's bazaar/mat. prasowe

W Noc Muzeów redakcja Harper's Bazaar przeniesie się do Galerii Salon Akademii,gdzie wraz z Katedrą Mody Wydziału Wzornictwa ASP w Warszawie połączy się w dzieło sztuki!

W przestrzeń Galerii, gdzie obecnie znajduje się wystawa: „Moda to słowo na P. Po co modzie Katedra w Warszawie? Po co Warszawie Katedra Mody?” wkomponujemy mobilne studio fotograficzne Harper’s Bazaar.

Każdy z odwiedzających będzie przyglądać się tworzeniu okładki magazynu na każdym etapie produkcji. Odwiedzający będą świadkami powstawania sesji okładkowej: przygotowań modelek do zdjęć z wykorzystaniem dzieł artystów warszawskiej Katedry Mody. Praca fotografa, modelek, stylistów, makijażystów, a także redaktorów i artystów zostanie wpisana w tło wystawy.

Wystawę Moda to słowo na P. Po co modzie Katedra w Warszawie? Po co w Warszawie Katedra Mody? do 18 czerwca można oglądać w warszawskiej Galerii Salon Akademii.

Zaproszono do jej uczestnictwa artystów i ich dzieła, których i które można potraktować jako istotne znaki polskiej sztuki współczesnej.

Dzieła i artystów, którzy tworzą wyraźny i rozpoznawalny język dzisiejszej sztuki – zestawiono z nimi prace studentów i absolwentów Katedry Mody ASP.


Artyści: Rafał Bujnowski, Ada Karczmarczyk, Paulina Ołowska, Pikaso, Monika Zawadzki.

Kurator: Janusz Noniewicz.

W ramach Nocy Muzeów w Galerii Salon Akademii odbędą się również krótkie warsztaty pisania o modzie, a także interpretowania ubrań i ich relacji z kulturą, cywilizacją i sztuką - Modę i sztukę trzeba poczuć i opisać. Warsztaty prowadzić będzie Marcin Różyc, krytyk mody
i kurator.

Zgłoszenia na warsztaty wysyłać można do 13.05.2015 r. na adres: poczuciopisacmode@gmail.com (zarówno dla profesjonalistów, jak i osób niezwiązanych z dziennikarstwem, modą czy kulturą).

Noc z Harper’s Bazaar!


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!