Niesamowity makijaż z filmu Black Swan

przejdź do komentarzy
black swan black swan/Black Swan Promo

Kto go stworzył i jakimi kosmetykami został wykonany?

Oglądając materiały promocyjne powiązane z głośnym filmem Black Swan nie sposób nie zwrócić uwagi na niesamowite makijaże głównych bohaterek. Ten najbardziej rzucający się w oczy prezentuje na głównym plakacie Natalie Portman.

Autorką makijaży, które możemy zobaczyć w filmie jest wizażystka Judy Chin, współpracująca z marką MAC w charakterze projektantki makijażu. Judy Chin to bardzo uznana postać - za swoją pracę otrzymała między innymi Oscara.

Chin spędziła długie tygodnie przygotowując koncepcje makijaży na potrzeby filmu. Jej głównym zadaniem było zmienienie delikatnego, niewinnego Białego Łabędzia w mrocznego i uwodzicielskiego Czarnego Łabędzia.

Projektując makijaże Chin dokładnie zapoznała się z charakterystyką postaci, ich historią i oczywiście aparycją - makijażystka przestudiowała wszystkie kostiumy, jakie zostały przygotowane dla bohaterek. Aby postaci były jak najbardziej realistyczne wizażystka przez cały czas pozostawała w kontakcie ze stylistą fryzur.

Najbardziej charakterystyczny, ciemny makijaż Judy Chin określa mianem "operowego".

- To nie jest makijaż teatralny. Makijaż operowy to o krok dalej, jeśli chodzi o dramatyzm - wyjaśniła.


Jak został wykonany?

Chin użyła kosmetyków z oferty marki MAC. Najpierw pokryła twarz aktorki bardzo jasnym podkładem. Następnie na czoło, nos i kości policzkowe naniosła biały rozświetlacz.

Zarys makijażu oka Chin wykonała żelowym eyelinerem MAC Chromaline w kolorze Black Black. Następnie użyła pigmentu Silver z linii MAC PRO i nałożyła go lekkimi pociągnięciami pędzla na przygotowaną wcześniej czarną bazę. Wewnętrzny brzeg dolnej powieki został podkreślony żelowym eyelinerem Chromaline w kolorze czerwonym.

Usta zostały obrysowane konturówką MAC w odcieniu Vino i wypełnione szminką w kolorze Dubonnet.

To wszystkie informacje, jakich udzieliła Judy Chin na temat tego makijażu. Jak Wam się podoba jej dzieło?Black Swan


Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!