Nie wiesz co zrobić z plączącymi się włosami? Spinaj je w ten sposób przed snem!

przejdź do komentarzy
włosy włosy/iStock.com

To naprawdę działa!

Mówi się, że nie można zrobić niczego gorszego swoim włosom, niż położyć się spać kiedy są jeszcze mokre. Prawda jest taka, że nikt nas nie lubi też wstawać z poskręcanymi, zupełnie nieukładającymi się włosami. Wiele osób szuka rozwiązania w myciu włosów z rana, co potem skutkuje zapaleniem zatok czy szybkim przeziębieniem. Czy jest zatem jakiś sposób, by przespać spokojnie noc i obudzić się bez irytacji na dzień dobry przez dziwnie związywane włosy? Okazuje się, że tak. I to bardzo prosty!

ZOBACZ TEŻ: CHCESZ OBUDZIĆ SIĘ WYPOCZĘTA - ROZBIERZ SIĘ DO SNU

Pamiętam jak będąc jeszcze dzieckiem, lubiłam patrzeć na szare, długie włosy mojej babci. Jej nawykiem było codzienne związywanie ich w prosty warkocz, który nad ranem związywała w koczek nad szyją. I tak była gotowa do wyjścia w mniej niż 3 minuty! Robiła tak prawie 50 lat dzień w dzień. I zawsze wyglądała doskonale, bez dziwnie poskręcanych czy napuszonych włosów.

W moim przypadku robienie warkocza skończyło się tym, że budziłam się w nocy z bólem kręgosłupa, gdyż gumka koniec końców wbijała mi się w plecy albo splot się rozpadał i nad ranem miałam na głowie kołtuna. Od kiedy zastąpiłam warkocz koczkiem na czubku głowy, mam i przespane noce, i ładne włosy nad ranem. Magia? Nie! Raczej rozsądek.

Dlaczego warto spiąć włosy w koczek przed snem?


Przede wszystkim dlatego, że nie budzisz się z włosami na oczach czy z podpuszonymi bokami. Luźne spięcie pozwoli Ci zdrowo i spokojnie przespać całą noc bez spoconych i przetłuszczonych kosmyków. Nie irytują Cię też pasemka, które przypadkiem trafią pod ramię Twojego chłopaka/męża bądź zaplączą Ci się w dłonie. Zwinięcie w koczek chroni też włosy przed puszeniem się przez noc. Nad ranem wystarczy potraktować je mgiełką, aby przywrócić je do życia. Czyli kilka minut i gotowe!

ZOBACZ TEŻ: Atrakcyjność kobiety zależy od dnia cyklu

Jest jednak jeden minus wiązania codziennie włosów w koczek – mocne spięcie może powodować wypadanie włosów, a ciągnięcie przez gumkę będzie stopniowo uszkadzać strukturę włosa i jest szansa, że w ten sposób zahamujesz proces wzrostu włosów.

Idealnym rozwiązaniem jest więc luźny koczek, który nie ciągnie włosów i jest odpowiednio spięty. Od czasu do czasu daj im też przespać się na pełnym luzie. Szczególnie, gdy rano nigdzie Ci się nie spieszy. Każdy w końcu potrzebuje czasami odpocząć. Nawet Twoje włosy.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (2): sortuj
  • gość 23-03-19, 23:59 cytuj
    Ja splatam w warkocz.
  • gość 23-03-19, 11:09 cytuj
    Taki koczek eobiony codziennie, uszkadza cebulki. Ciagle i ciagle, bo wloay naciagaja sie.zwlaszcza przy skroniach. Robilam taki koczek pezez kilka lat i wlosy wypadaly mi coraz bardziej. Przestalam i wlosy zaczely mniej wypadac, mimo ze totez byl luzny koczek, ale tak naprawde i tak wlosy sa naciagniete. Najlepiej spac w rozpuszczonych i przed snem ukladac je albo do gory albo na bok, w zaleznosci jak spimy.