Nie pij tego, jeśli chcesz mieć piękne włosy. Możesz nawet... wyłysieć!

przejdź do komentarzy
modne fryzury modne fryzury/Unsplash.com

Prawdopodobnie masz do tego słabość.

Nasze włosy są coraz słabsze. Potwierdzają to badania, nasze obserwacje, a także ogromna popularność odżywek i wszelkiego rodzaju kuracji wzmacniających. Owłosienie skóry głowy bez odpowiedniego wsparcia traci swoją siłę i blask. Przyczyną może być nadmierny stres, używki czy geny. Ale nie tylko.

Jednym z najważniejszych czynników wpływających na kondycję włosów jest to, co dzieje się w środku - twierdzą eksperci. Możemy zapomnieć o bujnej i mocnej czuprynie, jeśli jemy i pijemy byle co. Najgorsze pod tym względem okazują się lubiane przez wszystkich napoje.

JAK STWORZYĆ NAJMODNIEJSZE FRYZURY TEGO LATA? WYSTARCZY KILKA PROSTYCH DODATKÓW!

Jakie konkretnie? Kolorowe i gazowane - czytamy na elle.pl.

Tym razem warto posłuchać amerykańskich naukowców, którzy przyjrzeli się naszym włosom i zwyczajom żywieniowym. Według nich istnieje ewidentna zależność między tym, czym nawadniamy organizm i co dzieje się na naszych głowach. Zdradliwe okazują się właśnie napoje gazowane. Dlaczego?


Nie chodzi o lubiane przez nas bąbelki, ale sztuczne barwniki i konserwanty, które znajdziemy w składnie niemal każdej oranżady i tym podobnych trunków. Swoje robi również kofeina zawarta m.in. w coli. Działa ona moczopędnie i wypłukuje z organizmu cenne substancje odżywcze i minerały.

Gdy ich brakuje - nasze ciało zaczyna się buntować.

Przy niedoborze cynku, żelaza czy magnezu w pierwszej kolejności cierpią nasze włosy. Stają się łamliwe, tracą blask i zaczynają wypadać. Jeśli nasza dieta obfituje w kolorowe napoje z gazem - nie pomoże nawet najlepsza odżywka. Co ciekawe - dwutlenek węgla nie odgrywa tu istotnej roli. Picie gazowanej wody mineralnej nie wpłynie na kondycję owłosienia skóry głowy.

SLEEK HALF TAIL UROCZE UPIĘCIE DLA DŁUGICH WŁOSÓW. WYKONASZ JE W 2 MINUTY

Naukowcy nie mają wątpliwości, że warto unikać również cukru, który może wywoływać stany zapalne.

Wnioski ekspertów to nie tylko zakazy. Wymieniają również pokarmy jak najbardziej zalecane i pozytywnie wpływające na kondycję włosów. Są to m.in. pestki dyni, warzywa strączkowe, brokuły, pomidory czy siemię lniane.

Polecane wideo

Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość

Wasze komentarze (1): sortuj
  • gość 16-06-19, 10:21 cytuj
    moge biegac, ale czasem musze wypoic troche sprite albo coli, bo sie lepiej czuje