Nie myła twarzy przez miesiąc: efekt był zaskakujący!

przejdź do komentarzy
uroda uroda/Facebook

Niezwykły eksperyment rzuca nowe światło na pielęgnację.

Z jednej strony mówi się, że kosmetyki są naszpikowane chemią i nie są dobre dla naszej skóry, z drugiej wciąż zasypuje się nas nowościami kosmetycznymi, które mają sprawić, że będziemy młodsze, zdrowsze i piękniejsze.

Salma Hayek i Halle Berry nie raz mówiły, że sekretem ich pięknej cery jest unikanie mycia twarzy. Tę teorię na własnej skórze postanowiła przetestować Erica Tempesta z DailyMail.

Nowości kosmetyczne - przegląd oferty perfumerii Sephora

Dziennikarka zdecydowała się nie myć twarzy przez 31 dni. Dozwolone było jedynie używanie wody. Wyniki tego eksperymentu bardzo ją (i nas) zdziwiły.

Już po dziesięciu dniach jej skóra wyglądała lepiej niż wcześniej, mimo że 30-latka ma raczej problematyczną cerę. Po piętnastu dniach rodzina i koleżanki pytały ją o to, jakich nowych kosmetyków używa, że wygląda tak kwitnąco.

Nowości kosmetyczne: wiosna 2015

Po 21 dniach nie mycia twarzy tonikami, żelami i innymi kosmetykami Erica zauważyła, że jej skóra nabrała zdrowszego koloru i ma mniej przebarwień. Po 31 dniach mogła pochwalić też bardziej nawilżoną cerą.

Oto zdjęcia Eriki przed i po eksperymencie. Jesteście zdziwione? Może same odważycie się zrezygnować z kosmetyków na jakiś czas?


Post użytkownika Daily Mail.


Erica przed eksperymentem:
Nie myła twarzy przez miesiąc: efekt był zaskakujący!

Erica po 31 dniach:
Nie myła twarzy przez miesiąc: efekt był zaskakujący!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!