Nawet nie wiedziałaś, że podczas makijażu popełniasz te błędy!

przejdź do komentarzy
błedy makijażu błedy makijażu/© iStock

Lepiej ich unikać...

Biorąc pod uwagę fakt, że na punkcie dbania o urodę wiele kobiet ma obsesję, podczas nauki wykonywania makijażu już sama ilość informacji może być zniechęcająca. W efekcie wiele ważnych wskazówek jest pomijanych. Po prostu gubią się gdzieś w natłoku komunikatów. Na skutek zagubienia łatwo jest popełnić błędy i nawet nie zdawać sobie z tego sprawy. Zobacz, czy Ty też masz z tym problem.

CZYSZCZENIE PĘDZLI

Po pierwsze podstawowym błędem popełnianym przez kobiety jest zapominanie o czyszczeniu narzędzi, z których korzystają podczas wykonywania makijażu. Tymczasem wszystkie pędzle, gąbki i szczotki powinny być regularnie dezynfekowane! Wielu artystów makijażu przyznaje, że czasochłonny proces czyszczenia, jest ich najmniej ulubioną częścią wykonywania makijażu. Tymczasem zaniedbane pędzle, mają zły wpływ nie tylko na cerę, ale także na makijaż.

ZOBACZ TEŻ: Jak często należy myć pędzle do makijażu i dlaczego to takie ważne?

ZA DUŻA ILOŚĆ BRONZERA

Jeśli zależy Ci, aby Twoja buzia wyglądała jak muśnięta słońcem, użyj delikatnego samoopalacza zamiast bronzera! Jego zbyt duża ilość sprawia, że twarz jest nienaturalnie oddzielona od szyi. Niewielką ilość samoopalacza nałóż na czubek nosa, kości policzkowe, podbródek oraz czoło. W ten sposób uzyskasz najlepszy efekt.


WODOODPORNA MASKARA

Codzienne używanie wodoodpornej maskary to kolejny błąd popełniany przez kobiety. Jeśli nie masz problemu z nadmierną potliwością lub nie jesteś zawodowym pływakiem, powinnaś zrezygnować z wodoodpornej formuły. To po prostu wysusza rzęsy. Maskary te są także trudne do usunięcia, przez co wzmagasz podrażnienie oczu, a to może doprowadzić do wypadania pojedynczych rzęs.

ZOBACZ TEŻ: Jak nakładać samoopalacz? Jak zrobić to dobrze i nie zrobić plam? (FOTO)

Pamiętaj, że ten się nie myli, kto nic nie robi! Jednak po wykluczeniu tych kilku błędów, będziesz skazana na sukces. Podziel się z nami swoimi spostrzeżeniami! Znasz jeszcze jakieś inne niedopuszczalne makijażowe potknięcia?
Nawet nie wiedziałaś, że podczas makijażu popełniasz te błędy!

Nawet nie wiedziałaś, że podczas makijażu popełniasz te błędy!

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!