Nawet 100 tysięcy złotych kary dla solariów, które...

przejdź do komentarzy
opalanie opalanie/StarStock

...zezwalają na korzystanie ze swoich usług dzieciom!

Temat solariów, a raczej jego ograniczeń, szczególnie dla osób poniżej osiemnastego roku życia, poruszany jest regularnie już od co najmniej kilku lat. O jego szkodliwości chyba nawet nie musimy już nikomu przypominać. Przynajmniej tak nam się wydawało, jednak coraz częściej słyszy się o planach matek dzieci, które w tym roku przyjmą Pierwszą Komunię Świętą. Niektóre z nich przed uroczystością chcą zapoznać swoje pociechy ze "słonecznym łóżkiem".

ZOBACZ TEŻ: MAKIJAŻYSTA VS ZDRADZA SEKRETY PIĘKNEJ OPALENIZNY I MAKIJAŻU

Zdrowia dzieci chce strzec Rzecznik Praw Dziecka, który zwrócił się do Ministra Zdrowia z apelem o bezwzględny zakaz korzystania z solarium przez osoby niepełnoletnie. Co więcej - dla właścicieli solariów, którzy zezwalają na opalanie osobom niepełnoletnim, została przewidziana kara, która może wynosić nawet 100 tysięcy złotych. Wydaje nam się, że taka ustawa będzie mogła skutecznie odstraszyć przed zezwalaniem na korzystanie z niedozwolonego miejsca.

Warto również wspomnieć, że z roku na rok odnotowuje się coraz więcej zachorowań na nowotwór skóry - czerniaka. Co jest najciekawsze? Polska to jedyny kraj w Europie, w którym dzieci mogą korzystać z solariów bez ograniczeń!

My w pełni popieramy RPD, a Wy?Nawet 100 tysięcy złotych kary dla rodziców, którzy...

Polecane wideo


Skomentuj Staraj się pisać bez błędów

dodasz komentarz jako gość - jeżeli chcesz zarejestrować nicka - załóż konto z avatarami!

Jeszcze nikt tego nie skomentował. Bądź pierwsza!